Zapowiedzi

Na kolejny koncert do Kluczborka

Koncertowo grający na początku sezonu Pniówek w czwartej kolejce jedzie do Kluczborka.

Nasz najbliższy rywal w pierwszych trzech meczach poznał już smak każdego wyniku. MKS przegrał na inaugurację z rezerwami Rakowa Częstochowa. Później zremisował z Cariną Gubin, a w ostatniej kolejce ograł Ślęzę Wrocław. Jeżeli ktoś uważał na matematyce w pierwszej klasie podstawówki i ma minimalne pojęcie o piłce to wywnioskuje, że na koncie biało-niebieskich są 4 punkty. Harmonia panuje także w stosunku bramek, ponieważ Jan Szpaderski puścił już 7 bramek, a jego koledzy tyle samo strzelili. Wracając jeszcze do czerwca, kluczborczanie zajęli dwunaste miejsce w tabeli ubiegłego sezonu. Na przestrzeni 3. kolejek zdobyli 43 oczka (12 zwycięstw, 7 remisów, 15 porażek).

MKS odkąd spadł z II ligi, był ulubionym rywalem Pniówka. GKS wygrał pierwszych pięć starć z Kluczborkiem. Sytuacja zmieniła się jednak w minionych rozgrywkach. Zaczęło się od remisu 1:1 w Pawłowicach (gole Beniamina Glinki i Wojciecha Caniboła z rzutu karnego). Ostatniej wizyty przy Sportowej 7 w Kluczborku nasi piłkarze nie wspominają wesoło. Prowadzona przez trenera Furlepę, który w przeszłości prowadził MKS, drużyna uległa gospodarzom aż 0:4. Bartka Gocyka pokonali wtedy Marcin Przybylski, Radosław Krzyśków oraz dwa razy Lucjan Zieliński. Ostatnie dwa mecze Pniówka to 11 strzelonych goli. Chyba pora dorzucić koleje w Kluczborku i rewanż za ostatnie spotkanie.

Nasz zespół wraz z rezerwami Rakowa Częstochowa oraz Lechią Zielona Góra jest jeszcze niepokonany w tym sezonie. Zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli i ma najwięcej strzelonych goli. Wizytówką GKS-u od pierwszej kolejki jest ofensywny futbol. Wracając do nomenklatury związanej z filharmonią pierwsze skrzypce grają Mateusz Szatkowski oraz Grzegorz Glapka. W kolejnym rzędzie z wiolonczelami stoją Dawid Hanzel, Szymon Ciuberek, Piotr Trąd i Przemysław Brychlik. To oni zaliczyli „liczby” w pierwszych kolejkach. Jednak nie możemy zapominać o dalszych instrumentach jak kontrabasy, waltornie czy trąbki, na których grają m.in. Kamil Spratek, Piotr Groborz, Bartosz Szary czy Mateusz Pońc. Nad brzmieniem tej orkiestry dba maestro Jan Furlepa. Prosimy o kolejny piękny koncert!

III kolejka III liga grupa 3

MKS Kluczbork – GKS Pniówek 74 Pawłowice

20.08.2022

Godz. 17:00

Kluczbork, ul. Sportowa 7