Informacje klubowe

Grzegorz Glapka zagra w Fortuna 1 Lidze!

Wczoraj, ostatniego dnia okna transferowego, sfinalizował się jeszcze jeden transfer. Z naszego klubu odszedł Grzegorz Glapka, który kolejne mecze będzie grał już na boiskach Fortuna 1 Ligi.

Grzegorz Glapka dołączył do GKS-u w październiku ubiegłego roku z Piasta Gliwice. Niespełna 20-letni zawodnik wystąpił w 24 meczach III ligi z herbem Pniówka na piersi. Zdobył w nich pięć bramek oraz zaliczył tyle samo asyst. Jedno trafienie piłkarz zaliczył też w rozgrywkach Pucharu Polski. Szczególnie dobry dla Grzegorza był początek obecnego sezonu, w którym zawodnik po czterech kolejkach miał na koncie 3 gole i 3 ostatnie podania.

Świetne sierpniowe mecze pomocnika nie przeszły bez echa w środowisku piłkarskim. Wczoraj popołudniu udało się dopiąć transfer Glapki do pierwszoligowego ŁKS-u Łódź! Bardzo cieszymy się, że kolejny zawodnik z naszej drużyny odchodzi do wyższej ligi, do dwukrotnego mistrza Polski, klubu aspirującego do gry w Ekstraklasie. Przykład Grzegorza pokazuje, że III liga jest idealnym miejscem dla młodych zawodników do wypromowania się do najwyższych lig w naszym kraju.

Grzegorzowi bardzo dziękujemy za reprezentowanie naszego klubu i życzymy powodzenia w Fortuna 1 Lidze. Cały Pniówek będzie Ci kibicował. Rozwijaj się chłopaku!

 

FOTO: sportslaski.tv, Grzegorz Matla