Relacje - III Liga

Dwucyfrówka

W 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski Pniówek Pawłowice zdemolował LKS Łąkę aż 11:1.

Zaczęło się piorunująco szybko. Już w dziesiątej (!) sekundzie wynik otworzył Mateusz Szatkowski. Później za strzelanie goli wziął się Dawid Hanzel, który uzbierał hat-tricka w 14 minut. Jego trafienia przedzielił jeszcze gol Kamila Glenca i po dwudziestu pięciu minutach było 0:5. W końcówce pierwszej połowy swoją czwartą bramkę dołożył Hanzel, a wynik na 0:7 do przerwy ustalił Kamil Herman. W przerwie trener Jan Furlepa zdecydował się na pięć zmian. Na boisko wszedł m.in. Przemysław Brychlik, zmieniając Dawida Hanzla. 33-latek pozazdrościł chyba swojemu koledze dorobku i także uzbierał hat-tricka. Oprócz niego do siatki rywali trafił Jakub Szczęch. Przy stanie 0:8 honorowe trafienie zaliczyli gospodarze.

Różnica klas obu ekip była widoczna gołym okiem. GKS okazał pełen szacunek LKS-owi grając do końca na 100%.

LKS Łąka – GKS Pniówek 74 Pawłowice 1:11 (0:7)

1′ 0:1 Szatkowski (as. Morcinek)

11′ 0:2 Hanzel (as. Spratek)

14′ 0:3 Hanzel (as. Trąd)

24′ 0:4 Glenc

25′ 0:5 Hanzel

40′ 0:6 Hanzel (as. Szatkowski)

43′ 0:7 Herman (as. Trąd)

71′ 0:8 Brychlik

75′ 1:8 Gospodarze

77′ 1:9 Szczęch (as. Groborz)

87′ 1:10 Brychlik (as. Groborz)

88′ 1:11 Brychlik (as. Herman)

GKS: Wolny – Fulianty, Płowucha, Bil, Glenc (C) – Herman, Trąd (46′ Zimny), Spratek (46′ Wiciński), Morcinek (46′ Szczęch) – Szatkowski (46′ Groborz), Hanzel (46′ Brychlik)