Zapowiedzi

Dwunaste starcie ze Ślęzą

Ponad połowa rundy już za nami. Kolejnym rywalem, z którym nie mieliśmy przyjemności jeszcze zagrać w tym sezonie jest Ślęza Wrocław.

Wrocławski klub latem przeszedł mocną metamorfozę. W klubie pożegnano się z wieloma zawodnikami, którzy przez lata reprezentowali 1KS. W ich miejsce sprowadzono nowych, młodych zawodników. „Nowa” Ślęza w nowym sezonie prezentuje się w kratkę. Zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska ograli już Stal Brzeg, Lechię Zielona Góra, Miedź II Legnica, Polonię Nysa oraz w ostatniej kolejce Carinę Gubin. Żółto-czerwoni są prawie bezkompromisowi, bo tylko raz zremisowali w tym sezonie. Miało to miejsce w piątej kolejce w starciu ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Obejść się smakiem nasz najbliższy rywal musiał po meczach z Rakowem II Częstochowa, MKS-em Kluczbork, Polonią Bytom oraz Odrą Wodzisław Śląski. Wrocławianie z dziewiętnastoma punktami zajmują obecnie szóste miejsce w ligowej tabeli. Patrząc w inną statystykę, mianowicie klasyfikację strzelców, najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Ślęzy jest Brazylijczyk z włoskim paszportem Vinicius Matheus. Obchodzący jutro (13.10.) swoje dwudzieste czwarte urodziny zawodnik zdobył już 6 bramek.

Obie drużyny spotkają się po raz dwunasty w swojej historii. Odkąd z ośmiu trzecich lig zrobiono cztery, Pniówek i Ślęza nieprzerwanie występują a tym samym poziomie. GKS stanie przed szansą na wyrównanie stanu rywalizacji tych dwóch klubów. Do tej pory pawłowiczanie wygrali 4 spotkania, wrocławianie o jedno więcej, a 2 razy padł remis. W poprzednim sezonie w Centrum Piłkarskim Ślęzy Wrocław Kłokoczyce obie drużyny zdobyły po dwie bramki. Dla gospodarzy trafili Pisarczuk oraz Niewiadomski, a dla nas Kamil Spratek i Mateusz Szatkowski. 30 kwietnia tego roku przy Sportowej 7 kibice zobaczyli tylko jedną bramkę. Był to gol autorstwa Alefe Limy, który dal Ślęzie komplet punktów.

Pniówek w minionej kolejce pokazał się z dobrej strony na tle Rakowa II Częstochowa. Lider tabeli drugi raz w tym sezonie stracił punkty po remisie w Pawłowicach 1:1. Gra z pewnością była lepsza niż w poprzednich meczach, ale wciąż  nie udało się zwyciężyć. Po fantastycznym początku sezonu GKS ma serię czterech meczów z rzędu bez zwycięstwa. Najwyższy czas to zmienić!

XII kolejka III liga grupa 3

1KS Ślęza Wrocław – GKS Pniówek 74 Pawłowice

15.10.2022

Godz. 15:30

Wrocław, ul. Kłokoczycka 1