Informacje - III Liga

Życzenie spełnione

W zapowiedzi tego meczu prosiliśmy o powtórkę wyniku 10:0 meczu z Unią Bieruń Stary. Z tego miejsca dziękujemy.

Jak burza przechodzą kolejne rundy Pucharu Polski piłkarze Pniówka Pawłowice. We wtorkowe popołudnie roznieśli występujący w Klasie A zespół JUW-e Jaroszowice aż 11:1.

Pierwszy na listę strzelców wpisał się Dawid Wiciński, który po podaniu Dawida Hanzla znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Golkiper JUW-e nie popisał sie przy drugim trafieniu, kiedy wypuścił, wydawało się prostą piłkę, z rąk. Z prezentu skorzystał Damian Zajączkowski. W pierwszych 45-ciu minutach więcej bramek nie padło. Dużo działo się za to po przerwie. Strzelanie już niespełna 3 minuty po wznowieniu gry rozpoczął Krzysztof Bodziony. Kapitan GKS-u w tym meczu uderzył precyzyjnie zza szesnastki. Kolejny gol to efekt już trzeciej asysty Dawida Hanzla i strzału Kamila Lewandowskiego. Wspomniany „Hanzi” przy wyniku 0:4 stwierdził, że dość ostatnich podań i czas na własną bramkę, a idealnie na głowę piłkę zagrał mu „Lewy”. W 69. minucie w zamieszaniu podbramkowym jeden z obrońców gospodarzy strzelił „swojaka”. Minutę później Damian Zajączkowski ubiegł wychodzącego z bramki bramkarza i zdobył bramkę numer 7. Chwilę po tym po raz drugi w tym spotkaniu zza szesnastki do bramki trafił Bodziony. Na 12 minut przed końcem meczu obrońcami w polu karnym zakręcił Dawid Morcinek i strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie. Dobrze, że na obiekcie JUW-e nie ma tablicy świetlnej, bo po strzale Dawida Hanzla z 79. minuty mogłaby nie dać rady wyświetlić „dychy”. Gospodarzom udało się zdobyć honorowego gola po rzucie karnym, podyktowanym po zagraniu ręką Morcinka. Ostatnie słowo należało jednak do pawłowiczan i w ostatniej minucie meczu dzieło zniszczenia dokończył Hanzel kompletując tym samym hat-trick bramek oraz asyst.

OKS JUW-e Jaroszowice (Tychy) – GKS Pniówek 74 Pawłowice 1:11
 13′ ⚽ Wiciński ?️ Hanzel
 22′ ⚽ Zajączkowski
 48′ ⚽ Bodziony ?️ Hanzel
 52′ ⚽ Lewandowski ?️ Hanzel
 64′ ⚽ Hanzel ?️ Lewandowski
 69′ ⚽ Gospodarze (sam.)
 70′ ⚽ Zajączkowski
 72′ ⚽ Bodziony
 78′ ⚽ Morcinek
 79′ ⚽ Hanzel ?️ Zajączkowski
 88′ ⚽ Gospodarze (karny)
 90′ ⚽ Hanzel

GKS: Zapała (46′ Baron) – Semeniuk, Pańkowski, Pastuszak (66′ Płowucha), Glenc (60′ Mazurkiewicz) – Zajączkowski, Trąd (60′ Łukasik), Lewandowski (66′ Morcinek), Bodziony (C), Wiciński – Hanzel