Informacje klubowe

Zmiany w sztabie szkoleniowym

31 marca 2022 roku pracę w naszym klubie zakończył trener Grzegorz Łukasik. Funkcję szkoleniowca pawłowickich piłkarzy zarząd klubu powierzył trenerowi Janowi Furlepie.

Grzegorz Łukasik związał się z Pniówkiem 27 kwietnia 2018 roku. Podczas prawie czterech lat pracy trener poprowadził GKS łącznie w 149 meczach w III lidze oraz Pucharze Polski. Szczegółowy bilans to 72 zwycięstwa, 41 remisów oraz 36 porażek. Trener przejął nasz klub w sezonie 2017/18, gdy zajmowaliśmy 15. miejsce w tabeli. Już w pierwszym sezonie osiągnął założony cel i utrzymał Pniówek w III lidze. W kolejnych rozgrywkach było tylko lepiej. Dwie następne edycje kończyliśmy na ósmym miejscu, a rozgrywki w sezonie 2020/2021 okazały się wyjątkowo udane. Pniówek pod wodzą trenera Łukasika zajął miejsce tuż za podium, kończąc ligę z dwudziestoma zwycięstwami i sześćdziesięcioma ośmioma punktami na koncie. 46-letni szkoleniowiec był też specjalistą w zdobywaniu pucharów. Podczas jego kadencji Pniówek trzy razy zdobył Puchar Polski Podokręgu Tychy i raz Puchar Polski ŚLZPN, dzięki czemu 15 sierpnia 2020 zagraliśmy w 1/16 ogólnopolskich rozgrywek. W obecnym sezonie forma Pniówka była mocno rozchwiana. Szczególnie początek 2022 roku nie należał do dobrych. GKS w 4 meczach 3 razy przegrał i raz zremisował. Poskutkowało to rozwiązaniem umowy z trenerem Łukasikiem 31 marca za porozumieniem stron. Pracę z Pawłowicach zakończył też asystent Grzegorza Łukasika – Dawid Dylich. Trenerom dziękujemy za wszystkie piękne chwile, które były jego udziałem w Pawłowicach. Życzymy powodzenia w dalszej karierze i zapraszamy na Sportową, gdzie zawsze będziecie mile widziani!

1 kwietnia umowę z naszym klubem podpisał Jan Furlepa. Urodzony 23 kwietnia 1956 roku w Kętrzynie szkoleniowiec legitymuje się licencją UEFA PRO. W swojej karierze prowadził takie zespoły jak Naprzód Rydułtowy, Concordia Knurów, Włókniarz Kietrz, GKS Jastrzębie, Podbeskidzie Bielsko-Biała, MKS Lędziny, Piast Gliwice, ROW Rybnik, BKS Stal Bielsko-Biała, Iskra Pszczyna, Odra Opole, MKS Kluczbork, Kotwica Kołobrzeg, Spójnia Landek, LKS Bełk czy ostatnio Kuźnia Ustroń. Trener prowadził kluby 14 razy w I lidze, 49 razy w II lidze oraz 54 razy w III lidze grupach II i III. Furlepa związał się z naszym klubem umową do 30 czerwca 2023 roku. Trenera witamy w naszym klubie i życzymy powodzenia.

Trener Jan Furlepa.

Fot. Jacek Nałęcz/mkskluczbork.pl