Zapowiedzi

Zawalczymy o czwórkę

Dwudziesty dziewiąty mecz w tym sezonie przyjdzie nam rozegrać w Polkowicach. Starcie z tamtejszym Górnikiem będzie dla GKS-u okazją na wskoczenie do najlepszej czwórki naszej ligi.

To właśnie nasi najbliżsi rywale w tym momencie zajmują miejsce tuż za podium. Na koncie KS-u widnieją obecnie 43 punkty. Jest to owoc dwunastu wygranych, siedmiu remisów oraz dziewięciu porażek (przy dziesięciu zwycięstwach, jedenastu remisach i siedmiu porażkach Pniówka). Obie drużyny do sobotniego spotkania podejdą po remisach w poprzedniej kolejce. Górnik w ubiegłą niedzielę urwał punkty aspirującemu do awansu Śląskowi II Wrocław, a nasz zespół na własnym boisku podzielił się punktami z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Przed nimi Pawłowice i Polkowice zgodnie wygrały 2 spotkania. Pierwsi z wymienionych pokonali Wartę Gorzów Wielkopolski i Górnika II Zabrze, a drudzy Gwarka Tarnowskie Góry i MKS Kluczbork.

Kibice, którzy odwiedzili nasz stadion czternastego października ubiegłego roku nie wspominają dobrze jesiennej batalii z Górnikiem. Zielono-czarni wygrali przy Sportowej 7 aż 5:2 (Ryś, Szuszkiewicz, Bajerski, ponownie Ryś i Drewniak oraz Warnecki i Kasperowicz). Wspomniany Jakub Ryś jest najlepszym strzelcem swojego zespołu w obecnym sezonie.

Pniówek do Polkowic pojedzie mocno osłabiony. Przez nadmiar żółtych kartek do autobusu nie wsiądą Jakub Kasperowicz, Patryk Zapała i Dawid Hanzel.

GKS pozostaje niepokonany od dziewięciu spotkań. Bardzo dobrze byłoby zaokrąglić tą liczbę. Jeszcze lepszym rozwiązaniem okazałoby się zwycięstwo i awans na czwartą lokatę. Czy tak się stanie dowiemy się już w sobotę około 17:00.

XXIX kolejka III liga grupa 3

KS Górnik Polkowice – GKS „Pniówek-74” Pawłowice

11.05.2024

Godz. 15:00

Polkowice, ul. Kopalniana 4