Informacje - III Liga

Zaczynamy jesień w środku lata

Pierwszego sierpnia do gry wróci III liga! Od naszego ostatniego meczu na czwartym poziomie rozgrywkowym w Polsce minie wtedy długie 146 dni. Sezon 2020/2021 zainaugurujemy meczem przy Sportowej 7 z Piastem Żmigród. Spotkanie GKS-u z zawodnikami z Dolnego Śląska rozpocznie się o dwie godziny szybciej od wszystkich pozostałych w naszej lidze. Oznacza to, że zwycięzca tego spotkania co najmniej dwie godziny będzie przewodził w tabeli.

Nasi rywale w zeszłym sezonie mieli nie lada problemy. Gdyby nie decyzja o braku spadków moglibyśmy ich już nie oglądać na naszym poziomie. Piast w rozegranych osiemnastu kolejkach zdobył tylko 14 punktów. Wystarczyło to, aby wyprzedzić tylko LZS Starowice. Złożyły się na to 3 zwycięstwa, 5 remisów oraz aż 10 porażek. Jedną z nich MKS odniósł w Pawłowicach. 28 września 2019 roku Pniówek triumfował 2:1 po bramkach Dawida Weisa oraz Wojciecha Caniboła. Jednak żadna drużyna przed startem nowych rozgrywek nie bierze pod uwagę spadku. Wszyscy są pełni optymizmu. Z pewnością goście przyjadą na Śląsk z zamiarem zdobycia trzech punktów.

Podopieczni trenera Grzegorza Łukasika po pandemii rozegrali dwa oficjalne mecze. Oba z nich w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim i oba wygrane. Najpierw w Turzy Śląskiej Pniówek pokonał Unię 1:6. Potem los połączył GKS z ROW-em Rybnik. Z tej rywalizacji także z tarczą wrócili pawłowiczanie triumfując przy Gliwickiej aż 0:4. Zanim w sobotę piłkarze zmierzą się z Piastem, jeszcze w środę (29.07) zagrają półfinał krajowego Pucharu ŚZPN z Szombierkami Bytom na ich obiekcie. Z zaplanowanych siedmiu sparingów naszej drużynie udało się rozegrać tylko 3 z uwagi na PP oraz przesunięcie rozpoczęcia rozgrywek o tydzień. W nich Pniówek dwukrotnie przegrał i raz zremisował. Te spotkania miały jednak na celu głównie testowanie nowych zawodników.

W sobotę kibice będą mogli wypełnić połowę dostępnego miejsca na stadionie. Mamy nadzieję, że kibice, tak jak piłkarze oraz zarząd są bardzo głodni piłki i przyjdą wspomóc GKS. Pierwszy gwizdek sędziego  zabrzmi równo o 15:00. Zapraszamy!

🏆 1. kolejka III Liga Grupa 3
🆚 MKS Piast Żmigród
📆 1.08.2020
🕒 15:00
🏟 Pawłowice ul. Sportowa 7