Informacje - III Liga

Zacząć z przytupem

Wracamy! Po długiej przerwie wracają rozgrywki III ligi! Na inaugurację piłkarze Pniówka Pawłowice pojadą na bliski wyjazd. W Bielsku-Białej zagramy z przewodzącym w tabeli Rekordem. Nie zagramy jednak na ich domowym obiekcie, a na sztucznej murawie w Wapienicy.

Po rundzie jesiennej biało-zieloni to najpoważniejszy kandydat do awansu. W osiemnastu spotkaniach zgromadzili już 42 punkty. Aż 13 razy cieszyli się z triumfów, trzykrotnie remisowali i tylko dwa razy przegrali. Drużynami, które urwały punkty BTS-owi są: Śląsk II Wrocław (2:2 i 1:3), Górnik Polkowice (1:1), Ślęza Wrocław (2:2) oraz LKS Goczałkowice-Zdrój (0:2). Podopieczni trenera Dariusza Klaczy mogą się również pochwalić największą liczbą strzelonych bramek (44 wspólnie ze Śląskiem II Wrocław), a także najmniejszą straconych (18).

W Bielsku-Białej poważnie myślą o II lidze. Świadczą o tym rozbudowa stadionu czy dokonywane transfery. Przez prace na domowym obiekcie Rekordu mecz BTS-GKS nie odbędzie się w „Cygańskim Lesie”, a na obiekcie Zapory Wapienica. Jeśli chodzi o ruchy kadrowe, to miejsce w szatni zajęli Zbigniew Wojciechowski ze Skry Częstochowa, Krystian Wrona ze Stali Rzeszów oraz Paweł Florek z Polonii Łaziska Górne. Odeszli za to Jakub Szumera, Szymon Bogunia oraz Dorian Gądek.

W Pawłowicach za to nie doszło do wielkich rewolucji. Odeszli Kamil Spratek, Maciej Kolasa, Adrian Dąbrowski, Mateusz Cywka i Bartosz Szelong, a w ich miejsce sprowadzono Dominika Budzika oraz Szymona Sobierajewicza. Wielce prawdopodobne jednak, że to nie koniec transferów.

Pniówek od kilku lat ma problem z pierwszymi meczami po przerwie. Na start obecnego sezonu przegraliśmy z Karkonoszami Jelenia Góra, a w ubiegłych rozgrywkach początek jesieni i wiosny wyglądał tak samo – remisy z Odrą Wodzisław Śląski. Sezon 2021/2022 zainaugurowaliśmy remisem z Górnikiem II Zabrze, a pierwszy mecz w 2022 roku to porażka w Jeleniej Górze z Karkonoszami. Aby znaleźć premierowy mecz po lecie lub zimie, w którym zainkasowaliśmy komplet punktów musimy cofnąć się do 6 marca 2021 i zwycięstwa z Piastem Żmigród. Czas przerwać tę serię.

W meczach sparingowych nasza drużyna nie spisywała się zbyt dobrze. Jednak spotkania kontrolne to często szukanie optymalnego ustawienia i składu. Przyszedł czas na pokazanie efektów intensywnego okresu przygotowawczego. Oba kluby znają się jak łyse konie, ale tak mocnego zespołu Rekordu chyba jeszcze nie było. Dla BTS-u każde zwycięstwo będzie przybliżeniem do awansu, ale pawłowiczanie postarają się, aby zaczęli je zbierać nie od dziewiętnastej, a od dwudziestej kolejki.

XIX kolejka III liga grupa 3

BTS Rekord Bielsko-Biała – GKS „Pniówek-74” Pawłowice

2.03.2024

Godz. 14:30

Bielsko-Biała, ul. Jaworzańska 116