Zapowiedzi

Z legendą na ławce

W sobotę Pniówek Pawłowice zagra z Górnikiem II Zabrze. Zabrzańską młodzież prowadzi legenda naszego klubu – Arkadiusz Przybyła.

Rezerwy czternastokrotnego mistrza Polski zajmują w tabeli ósme miejsce. Jak dotąd uzbierali 37 punktów. Jest to owoc jedenastu triumfów, czterech remisów, a także jedenastu porażek. KSG groźniejszy jest na wyjazdach, gdzie wygrywał sześciokrotnie. Wywoził komplet punktów z takich miejscowości jak Bielsko-Biała, Zielona Góra, Gubin, Gorzów Wielkopolski (w starciu ze Stilonem), Goczałkowice-Zdrój oraz Wodzisław Śląski. Nie damy łatwo dopisać do tej listy Pawłowic. Po dobrej jesieni, wiosną podopieczni trenera Arkadiusza Przybyły spisują się przeciętnie. Ich bilans w dziewięciu spotkaniach rundy rewanżowej to 2 zwycięstwa, 3 remisy oraz 5 spotkań bez dorobku punktowego. Także w minionej kolejce musieli się obejść smakiem w przegranym 1:3 starciu z Cariną Gubin. Najlepszym strzelcem w drużynie jest niezwykle doświadczony Marcin Wodecki. 35-letni rodzynek wśród młodzieży pokonywał bramkarza rywali ośmiokrotnie.

Pniówek i Górnik II to obecnie sąsiedzi w tabeli. Różnica pomiędzy tymi dwoma klubami wynosi 2 punkty, więc ewentualne zwycięstwo GKS-u pozwoli na awans o co najmniej jedno miejsce w ligowym rozrachunku. Jak wyglądały starcia na linii Pawłowice – Zabrze w historii? Było ich aż 18. Najwięcej razy pełną pulę zgarniali pawłowiczanie. Drugim najczęstszym rozstrzygnięciem były remisy, które wydarzyły się 6 razy, a rezerwy Ekstraklasowicza wygrywały czterokrotnie. Jesienne spotkanie padło łupem gospodarzy tamtego spotkania, którzy dopisali do swojego konta 3 punkty po bramkach Kamila Surowca oraz Daniela Ściślaka. Nadszedł czas na rewanż.

GKS chyba wreszcie trafił na właściwe tory. Najpierw wbił pięć bramek Gwarkowi Tarnowskie Góry, a potem dwie Chrobremu II Głogów i odnieśli dwa zwycięstwa z rzędu. Odblokował się także Dawid Hanzel, który dzięki pięciu bramkom w dwóch ostatnich spotkaniach został samodzielnie liderem klasyfikacji strzelców wszech czasów naszego klubu spychając na drugie miejsce… Arkadiusza Przybyłę, trenera Górnika II! Być może będzie to motywujące dla szkoleniowca klubu z Zabrza. Pniówek od czasu przejęcia zespołu przez Sławomira Szarego nie ma problemu ze strzelaniem bramek. W każdym spotkaniu zdobył chociaż jedną. Jednak w każdym także stracił co najmniej jednego gola. Ostatni mecz z czystym kontem to spotkanie z listopada ubiegłego roku przeciwko Miedzi II Legnica. Czekamy także na to, ale przede wszystkim na trzecie z rzędu zwycięstwo. Po 3 punkty GKS-ie i po awans w tabeli!

XXVII kolejka III liga grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – Górnik II Zabrze

6.05.2023

Godz. 17:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7