Informacje - III Liga

Z Górnikiem o ósmy bez porażki

Pora na dziesiątą serię gier w III lidze grupie 3. Czas również na starcie z rezerwami Górnika Zabrze.

Górnik II w nowym sezonie spisuje się nieźle. Piłkarze, którzy ubiegłe rozgrywki zakończyli na szóstej lokacie. Również po dziewięciu spotkaniach obecnego sezonu plasują się tuż za pierwszą piątką. Na ich koncie jest czternaście punktów. To efekt czterech triumfów, dwóch remisów oraz trzech porażek. Komplet oczek zdobywali w starciach z LZS-em Starowice, Odrą Bytom Odrzański, Gwarkiem Tarnowskie Góry oraz Górnikiem Polkowice. Zabrzanie podzielili się punktami z Wartą Gorzów Wielkopolski oraz Unią Turza Śląska, a ulegli LKS-owi Goczałkowice, MKS-owi Kluczbork i w ostatniej kolejce Śląskowi II Wrocław.

Historia meczów Pniówka z Górnikiem II jest bardzo długa i wskazuje na GKS. Spośród wszystkich piętnastu spotkań pomiędzy tymi dwoma klubami w III lidze grupie 3 pawłowiczanie wygrali sześć. Tyle samo było remisów, a trzykrotnie wygrywali trójkolorowi. Najbliższe pamięci mecze to wiosenny remis 3:3 przy Sportowej (Glenc, Musioł, Spratek oraz Ściślak, Korbecki, Chmarek) i zwycięstwo młodzieży czternastokrotnego mistrza Polski 2:0 na własnym boisku (Surowiec, Ściślak).

Zespół Górnika II wciąż prowadzi żywa legenda naszego klubu – Arkadiusz Przybyła. Niespełna 41-letni szkoleniowiec przez jedenaście lat bronił barw naszego klubu pełniąc również rolę kapitana zespołu. Oprócz tego przez wiele lat trenował pawłowicką młodzież w szkółce naszego klubu. Przez długi czas był również rekordzistą pod względem strzelonych bramek dla Pniówka. „Terry” jak nazywali go koledzy z boiska zdobył ich łącznie aż 66. Arkadiusz Przybyła z pewnością zawsze będzie mile wspominany i witany przez kibiców przy Sportowej. Życzymy jak najlepszych wyników z Górnikiem, ale może akurat nie w sobotę.

GKS rozpędził się na dobre i po ostatniej kolejce awansował na czwartą lokatę. Ewentualne zwycięstwo w najbliższym spotkaniu może nas ulokować nawet na najniższym stopniu podium. Motorami napędowymi w ostatnich meczach są Dawidowie – Hanzel i Weis. Znów widać zrozumienie pomiędzy tymi dwoma zawodnikami czego efektem są gole. Jednak podkreślić należy dobrą dyspozycję całego zespołu. Począwszy od Patryka Zapały przez linię defensywy, pomocy aż do napastników w ostatnich kolejkach wszystko gra. I niech tak zostanie. Czekamy nie tylko na ósmy mecz bez porażki, ale i na trzecie zwycięstwo z rzędu.

X kolejka III liga grupa 3

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – Górnik II Zabrze

30.09.2023

Godz. 16:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7