Zapowiedzi

W niedzielę, w samo południe

W dziesiątej kolejce III ligi Pniówek Pawłowice po raz pierwszy nie zagra w sobotę. Tym razem podopieczni trenera Jana Furlepy pojawią się na murawie w niedzielę, w samo południe, w Zabrzu. Rywalem rezerwy Górnika prowadzony przez legendę Pniówka – Arkadiusza Przybyłę.

Drugi zespół czternastokrotnego mistrza Polski jest niepokonany od czterech spotkań. Dzięki okazałemu zwycięstwu w ostatniej kolejce nad Cariną Gubin, aż 5:0, górnicy przeskoczyli nas w tabeli. Po dziewięciu rozegranych spotkaniach gospodarze niedzielnego spotkania plasują się na czwartej lokacie, mając na koncie 17 punktów. Zabrzańska młodzież wygrywała w tym sezonie już pięć razy, a dwukrotnie remisowała i przegrywała. W ubiegłym sezonie z Górnikiem II graliśmy tylko jesienią. W pierwszej kolejce w Zabrzu zremisowaliśmy 1:1, a w osiemnastej, rozgrywanej awansem w listopadzie, pokonaliśmy ich 3:2. Najwięcej bramek na przestrzeni rozegranych dziewięciu kolejek uzbierali Alan Lubaski oraz Marcin Wodecki. Obaj zdobyli po 5 bramek. Młodzi, aspirujący do gry w Ekstraklasie zawodnicy prowadzeni są przez doskonale znanego w Pawłowicach Arkadiusza Przybyłę. Popularny „Terry” przez 11 lat reprezentował nasze barwy, nosił opaskę kapitana, zdobył 66 bramek i wystąpił w ponad dwustu meczach. Z pewnością dla szkoleniowca Górnika będzie to sentymentalny mecz.

GKS w ostatnich dwóch meczach zdobył tylko jeden punkt. O ile remis z Gwarkiem Tarnowskie Góry można uznać na wynik przyzwoity, o tyle porażki z rezerwami Chrobrego Głogów raczej nikt nie zakładał. Pawłowiczanie, którzy od początku sezonu utrzymywali się w ścisłej czołówce, po ostatnim spotkaniu spadli na siódmą lokatę. Apetyty, tak u piłkarzy jak i kibiców, urosły wraz z kolejnymi dobrymi meczami. Przyszedł jednak słabszy okres, który jak najszybciej trzeba zażegnać. Przepis na to jest jeden. Trzy punkty w kolejnym meczu!

X kolejka III liga grupa 3

Górnik II Zabrze – GKS Pniówek 74 Pawłowice

2.10.2022

Godz. 12:00

Zabrze, ul. Mickiewicza 66a