3 punkty dla głogowskiej młodzieży

W złych humorach murawę opuszczali dziś piłkarze Pniówka Pawłowice. GKS uległ na własnym obiekcie Chrobremu II Głogów 1:3.

Zaczęło się dobrze. W dziesiątej minucie po centrze z rzutu rożnego w poprzeczkę trafił Tomasz Musioł. Dziewięć minut później Dawid Wiciński oddał strzał zza pola karnego, a do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Przemysław Brychlik i umieścił futbolówkę w siatce. Kuriozalny, ogromny błąd w tej akcji popełnił arbiter liniowy, który podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego. Jak pokazało nagranie po meczu o spalonym mowy być nie może, a nasz napastnik nawet nie był bardzo blisko ostatniego obrońcy! Chwilę po tym pierwsza akcja gości, którą zakończyli strzałem zaowocowała golem. Prostopadłe podanie w pole karne posłał Tomasz Wojciechowski, a akcję wykończył Adrian Marciniak. Prowadzenie gości trwało 11 minut. Piłkę podawał Dawid Wiciński, a Dawid Morcinek wykorzystał niezdecydowanie golkipera i wyprzedził go w drodze do futbolówki. „Czapla” ładnym lobem wyrównał stan rywalizacji.

Początkiem drugiej połowy mogło być 1:2. Znów była to zasługa Wojciechowskiego i Marciniaka. Pierwszy podawał, a drugi nie trafił dobrze w piłkę będąc 4 metry od bramki Mateusza Pońca. W sześćdziesiątej szóstej minucie groźnie było pod polem karym Chrobrego. Długie podae posłał Kamil Spratek, piłkę zgrał Mateusz Szatkowski, a akcję celnym strzałem zakończył Jakub Szczęch, ale Bartosz Szafer złapał to uderzenie. Zaraz po tym świetną okazję zmarnował Japończyk Toshiya Inoue, który przegrał akcję sam na sam z naszym bramkarzem. Na kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry ten sam zawodnik trafił jeszcze w poprzeczkę. Głogowianie w pierwszej z doliczonych minut wyszli na prowadzenie. Piłkę na prawym skrzydle otrzymał niepilnowany Tomasz Wojciechowski, który mając przed sobą tylko Mateusza Pońca posłał piłkę obok niego. Pniówek ruszył do ataku wszystkim co miał, ale po źle wykonanym aucie Wojciechowski przejął piłkę w naszym polu karnym, wykiwał bramkarza i ustalił wynik na 1:3.

Z tego meczu trzeba wyciągnąć wnioski. Niech to będzie lekcja, która przełoży się tylko na lepszą grę naszego zespołu.

GKS Pniówek 74 Pawłowice – Chrobry II Głogów 1:3 (1:1)

22′ 0:1 Marciniak

33′ 1:1 Morcinek (as. Wiciński)

90+1′ 1:2 Wojciechowski

90+3′ 1:3 Wojciechowski

GKS: Pońc – Glenc, Szary, Ciuberek (C), Groborz – Wiciński (46′ Szczęch), Trąd, Musioł (63′ Zmarzlik), Morcinek (63′ Hanzel) – Brychlik (46′ Spratek), Szatkowski (87′ Herman)

Żółte kartki: Musioł, Groborz, Glenc.