Aktualności Szkółki

Turnieje halowe roczników 2009 i 2011

Dzisiaj ponownie odbyły się dwa turnieje Zimowego Maratonu Piłkarskiego. Tym razem na hali GOS w Pawłowicach rywalizowały dzieci z rocznika 2009 oraz 2011.

Od rana na parkiet hali przejęli dziesięciolatkowie. W turnieju wzięło udział 12 zespołów. Złoto w tych rozgrywkach zdobyła AP Gliwice (2), która pokonała w finale Naprzód Czyżowice. Podium uzupełniła Tiki Taka Żywiec. Nasz klub wystawił dwie drużyny. Pierwsza z nich wywalczyła szóstą lokatę, a druga zajęła ostatnie, 12. miejsce. Pozostałymi drużynami, które dziś grały to Iskra Pszczyna (4 miejsce), UKS Ruptawa (5 miejsce), Czułowianka Tychy (7 miejsce), AP Gliwice (1) (8 miejsce), GTS Bojszowy (9 miejsce), GKS Kaczyce (10 miejsce) oraz LKS Brzeźce (11 miejsce). Najlepszym strzelcem został Oskar Ogonowski z AP Gliwice (2), najlepszym bramkarzem Jakub Gwizdała z AP Gliwice (1), a MVP całego turnieju wybrany został Łukasz Grycman z Naprzodu Czyżowice.

Od godziny 15:00 parkiet hali należał do rocznika 2011. Dzieci grały na dwa mniejsze boiska. W popołudniowej części udział wzięło 14 drużyn w tym 3 drużyny Pniówka Pawłowice. Zajęły one kolejno szóste, dziesiąte i czternaste miejsce. Najlepszą drużyną turnieju okazał się Rymer Rybnik. W bezpośredniej walce o złoto pokonali AMP Pszczyna 1:0. W meczu o brąz spotkały się AP Gliwice (1) i Dąb Gaszowice. Lepsi w tej potyczce okazali się Gliwiczanie. Miejsca kolejnych drużyn to: piąte – Naprzód Rydułtowy, siódme – Tiki Taka Żywiec, ósme – AP Gliwice (2), dziewiąte – Zamek Grodziec, jedenaste – Strażak Dębowiec, dwunaste – LKS Brzeźce oraz trzynaste – Zryw Bąków. Statuetka MVP trafiła do Sławomira Cychowskiego z drużyny zwycięzców. Najwięcej bramek na swoim koncie uzbierał Tymoteusz Skoczeń z Pszczyny, a najlepszym bramkarzem został wybrany Maksymilian Piwko z AP Gliwice (1).