Zapowiedzi

Świąteczny wyjazd do Starowic

Tuż przed wielkanocną niedzielą piłkarze Pniówka Pawłowice postarają się o przedwczesny prezent w postaci trzech punktów. Aby tego dokonać pojadą do Starowic Dolnych i zagrają z tamtejszym LZS-em.

Gospodarze sobotniego spotkania to beniaminek naszej ligi. Dla LZS-u to druga w historii przygoda w III lidze. Wcześniej zaprezentowali się w czterech województwach podczas covidowego sezonu 2019/2020. W osiemnastu kolejkach zgromadzili wtedy tylko 4 punkty i pomimo decyzji PZPN-u o braku spadków Starowice zdecydowały się na wycofanie się. Dziś niebiesko-czerwoni są w podobnej sytuacji. Przed dwudziestą trzecią serią gier nasi rywale zamykają tabelę. Dwanaście zdobytych punktów to o 11 za mało, aby być na bezpiecznej pozycji. Oba zwycięstwa jakie odnieśli podopieczni trenera Jakuba Reliego miały miejsce na własnym boisku. W siódmej kolejce pokonali rezerwy Rakowa Częstochowa (4:2), a w szesnastej LKS Goczałkowice-Zdrój 2:1. Jesienne spotkanie Pniówka z LZS-em zakończyło się triumfem GKS-u 2:0, a bramki zdobyli Damian Warnecki i Dawid Hanzel.

Wyżej notowany Pniówek powinien udowodnić swoją wyższość i pewnie wygrać. Spotkanie zaplanowane na Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 15:00. Trzymamy za Was kciuki chłopaki!

XXIII kolejka III liga grupa 3

LZS Starowice Dolne – GKS „Pniówek-74” Pawłowice

30.03.2024

Godz. 15:00

Starowice Dolne 36