Zapowiedzi

Rozpędzeni do Gorzowa

Oj daleka podróż czeka naszych piłkarzy w najbliższy weekend. Niepokonany od sześciu spotkań GKS pojedzie do Gorzowa Wielkopolskiego na mecz z tamtejszą Wartą.

Zespół, który będzie pełnił rolę gospodarza w sobotnim spotkaniu do końca poprzedniego sezonu bił się o pozostanie w III lidze. Ostatecznie KP zajął ostatnie bezpieczne miejsce w poprzednim sezonie i o sześć punktów wyprzedził zdegradowaną Stal Brzeg. W obecnym sezonie gorzowianie prowadzą w lidze pod względem… remisów. Podopieczni trenera Mateusza Konefała dzielili się punktami z rywalami już cztery razy. Pozostałe cztery spotkania zakończyły się dwoma zwycięstwami i taką samą ilością porażek. Ciekawostką jest fakt, że Warta ani razu nie zanotowała dwóch takich samych rozwiązań meczów z rzędu. Ich dokładny bilans prezentuje się tak: R-Z-R-P-R-Z-R-P. Postaramy się, aby ta passa się zmieniła i we wspomnianej serii pojawi się kolejna litera „P”. W ubiegłej kolejce nasi najbliżsi rywale wysoko przegrali z rezerwami Śląska Wrocław 0:5. Po ośmiu kolejach z dziesięcioma punktami niebiesko-bordowi plasują się na jedenastym miejscu w ligowym rozrachunku.

Im dalej w sezon, tym lepszy Pniówek. Podopieczni trenera Kamila Rakoczego pierwsze dwa mecze sezonu przegrali, ale do dziś są to jedyne porażki jakie odniósł GKS w tym sezonie. Później zaliczyliśmy po trzy remisy oraz zwycięstwa. W ostatniej kolejce rozbiliśmy na własnym obiekcie Odrę Skrzynie Zając Bytom Odrzański aż 6:2. Pokazaliśmy swoją moc i potencjał jaki drzemie w tej drużynie. Nasi piłkarze z pewnością będą chcieli pójść za ciosem i także wysoko wygrać w Gorzowie Wielkopolskim. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00.

VIII kolejka III liga grupa 3

AstroEnergy Warta Gorzów Wielkopolski – GKS „Pniówek-74” Pawłowice

23.09.2023

Godz. 14:00

Gorzów Wielkopolski, ul. Olimpijska 29