Informacje - III LigaInformacje klubowe

Ramowy terminarz gier. Początek sezonu 8 sierpnia.

Wydział gier OZPN podał ramowy terminarz naszych rozgrywek w przyszłym sezonie. Ligi, którą zarządzał będzie właśnie związek z Opolszczyzny. W rozgrywkach 2020/2021 najprawdopodobniej w III lidze zagra 19 drużyn.

W porównaniu do przedwcześnie zakończonych rozgrywek nie zagramy już z rezerwami Śląska Wrocław, które będą rywalizowały poziom wyżej. Nie spotkamy się także z Ruchem Zdzieszowice oraz LZS-em Starowice. Obie ekipy zrezygnowały z gry na czterech województwach z powodów finansowych i zagrają w IV lidze opolskiej. Należy jednak spojrzeć na rozgrywki wyżej. Tam rywalizują m.in. GKS Katowice, Górnik Polkowice i Skra Częstochowa. Co prawda dwóm pierwszym zespołom regres nie grozi, ale zespół spod Jasnej Góry obecnie znajduje się w strefie spadkowej. Możliwe więc, że w naszej grupie grać będzie 20 drużyn. Nie jest wiadomy wciąż skład beniaminków. Na pewno jesienią zmierzymy się z Polonią Nysa oraz Wartą Gorzów Wielkopolski. O pozostałe dwa miejsca powalczą LKS Goczałkowice-Zdrój i Szombierki Bytom ze Śląska oraz Apis Jędrzychowice i Polonia-Stal Świdnica. Jednak temat zwycięzców IV lig zostawimy na osobny artykuł, gdy już wszystko będzie jasne.

Wracając do terminarza to znajdują się w nim dwie środy. Można powiedzieć „tylko” dwie. Dla takiego klubu jak Pniówek dalekie wyjazdy w środku tygodnia nie są niczym przyjemnym. Znaczna część zawodników pracuje w „normalnej pracy”, a środowy wyjazd na Dolny Śląsk lub do Gorzowa Wielkopolskiego czy Zielonej Góry wiąże się z koniecznością brania urlopu. Intensywny będzie sierpień, w którym zaplanowano 6 spotkań. W pozostałych miesiącach będziemy grać tylko w weekendy. Ostatnia kolejka rundy jesiennej zostanie rozegrana 28 listopada.

Harmonogram ramowy spotkań rundy jesiennej III ligi, grupy III w sezonie 2020/2021:
8, 12 (środa), 15, 22, 26 (środa), 29 sierpnia,
5, 12, 19, 26 września,
3, 10, 17, 24, 31 października,
7, 14, 21, 28, listopada.