Punkt wywalczony w ostatniej akcji meczu!

Do 89. minuty Pniówek Pawłowice przegrywał w Tarnowskich Górach 0:2, a mimo to wywalczył jeden punkt!

W pierwszej części gry bramki nie padły, chociaż kilka sytuacji do otwarcia wyniku było. Między innymi w słupek trafił Mateusz Szatkowski. Dużo więcej wydarzyło się w drugiej połowie. Już w jej drugiej minucie pierwszą bramkę tego popołudnia zdobył Michał Biskup, który głową skierował piłkę do siatki po centrze z rzutu wolnego. Pniówek od razu ruszył do odrabiania strat. Jednak po kolejnej akcji podopiecznych trenera Jana Furlepy, GKS nadział się na kontrę Gwarka. Po podaniu spod własnego pola karnego Brazylijczyk Neison przebiegł ponad połowę boiska mając przed sobą tylko Mateusza Pońca. Gdy pomocnik gospodarzy był już 16 metrów od bramki strzelił obok naszego golkipera podwyższając prowadzenie swojej drużyny. Pawłowiczanie nie złożyli broni i do końca wierzyli w odwrócenie losów rywalizacji. W przedostatniej minucie regulaminowego czasu gry z rzutu rożnego futbolówkę wrzucił Piotr Groborz, a w polu karnym najwyżej wyskoczył obrońca gospodarzy, Mateusz Bednorz i… wpakował piłkę do własnej bramki. W drużynie Pniówka wiara wzrosła jeszcze bardziej. W ostatniej akcji meczu centrę z prawej flanki posłał Jakub Szczęch. W szesnastce piłkę zgrał Leonard Zmarzlik, a do siatki z bardzo bliskiej odległości wpakował ją Przemysław Brychlik! Po tym uderzeniu sędzia zakończył zawody.

Górnicy z Pawłowic pokazali ogromny charakter i odrobili straty. Po dopisaniu jednego oczka GKS spadł na trzecie miejsce w tabeli. Na koncie Pniówka jest obecnie 15 punktów.

TS Gwarek Tarnowskie Góry – GKS Pniówek 74 Pawłowice 2:2 (0:0)

47′ 1:0 Biskup

61′ 2:0 Neison

89′ 2:1 Bednorz (sam.) (as. Groborz)

90+4′ 2:2  Brychlik (as. Zmarzlik)

GKS: Pońc – Groborz, Ciuberek (C), Szary, Glenc – Morcinek (83′ Szczęch), Musioł (62′ Hanzel), Trąd (72′ Zmarzlik), Herman (46′ Wiciński) – Szatkowski, Hanzel.

Żółte kartki: Groborz, Wiciński, Trąd.