Zapowiedzi

Ponownie drudzy z czwartymi

W ubiegłej kolejce czwarty Pniówek Pawłowice grał z drugim Rekordem Bielsko Biała. Jutro zajmujący drugie miejsce GKS pojedzie do plasującego się dwie lokaty niżej Gwarka Tarnowskie Góry.

Zespół trenera Łukasza Ganowicza dobrze wszedł w nowy sezon. Po siedmiu rozegranych meczach ma na koncie 13 punktów. Jest to składowa czterech zwycięstw, jednego remisu i dwóch porażek. TS wygrywał już z Miedzią II Legnica, Stilonem Gorzów Wielkopolski, Polonią Bytom oraz Polonią Nysa. Jedyny remis tarnogórzan to mecz z ostatniej kolejki przeciwko Carinie Gubin. W tym starciu obie ekipy zdobyły po jednym golu. Bez punktów żółto-zielono-czarni schodzili z boiska w meczach z Lechią Zielona Góra oraz Odrą Wodzisław Śląski. Obrońcy Pniówka będą musieć uważać na Michała Biskupa. 25-latek pokonywał bramkarzy rywali już 6 razy w tym sezonie.

GKS w trzech ostatnich kolejkach zaliczył komplet możliwych wyników w piłce nożnej. Uległ LKS-owi Goczałkowice-Zdrój, zremisował z Wartą Gorzów Wielkopolski oraz w minionej kolejce wrócił na zwycięskie tory pokonując Rekord Bielsko-Biała. Gwarek z pewnością nie jest ulubionym przeciwnikiem pawłowiczan. Z dziewięciu rozegranych pomiędzy tymi zespołami meczów obecny wicelider wygrał tylko dwa. Jeden z nich to mecz z wiosny tego roku, kiedy to przy Sportowej triumfowaliśmy 4:1 (bramki Ciuberka, Szatkowskiego, Trąda i Wicińskiego oraz samobój Glenca). TS wygrywał trzykrotnie, a najwięcej, bo 4, było remisów.

Team z Tarnowskich Gór to obecnie druga najlepsza defensywa w lidze. Pawłowice natomiast mogą się poszczycić drugą najlepszą ofensywą. Jak te statystki przeniosą się na bezpośredni mecz? Dowiemy się już jutro!

VIII kolejka III liga grupa 3

TS Gwarek Tarnowskie Góry – GKS Pniówek 74 Pawłowice

17.09.2022

Godz. 16:30

Tarnowskie Góry, ul. Wojska Polskiego 2