Relacje - III Liga

Puchar nie dla nas

Nie trzeba szykować miejsca pod kolejny Puchar Polski Podokręgu Tychy. W dzisiejszym finale nasz zespół uległ w rzutach karnych GKS-owi II Tychy.

W 9. minucie spotkania do strzału głową po centrze z kornera doszedł Kamil Turoń i niewiele się pomylił. Chwilę po tym na prowadzenie wyszli gospodarze. Piłkę ze środkowej strefy, bliżej bramki Bartosza Gocyka podholował Miłosz Pawlusiński i parę metrów przed linią pola karnego zdecydował się na strzał. Wysokim, silnym uderzeniem zaskoczył naszego golkipera i otworzył wynik spotkania. Później w 24 minucie po akcji Kamila Glenca celnie uderzył Filip Łukasik, ale piłka wylądowała w rękach Adriana Odyjewskiego. W 33. minucie dzięki świetnemu podaniu Filipa Łukasika ze środkowej strefy, oko w oko z bramkarzem gospodarzy stanął Dawid Wiciński. Nasz młody zawodnik zachował zimną krew i posłał piłkę obok próbującego interweniować zawodnika. Do końca pierwszej połowy niecelnie strzelali jeszcze Mateusz Szatkowski oraz Wojciech Caniboł.

.

Tyszanie dobrą okazję do ponownego wyjścia na prowadzenie mieli w 52. minucie. Tym razem sam na sam z Gocykiem znalazł się Dawid Kasprzyk, ale górą okazał się „Goco”. Pniówek uporczywie starał się zdobyć drugą bramkę, ale albo bronił bramkarz (strzały Mazurkiewicza i Hanzla) albo uderzenia były niecelne (próba Musioła). W 88. minucie przed stratą bramki gospodarzy uchronił tylko instynkt Odyjewskiego. Do rzutu wolnego tuż przed linią pola karnego podszedł Kamil Glenc i huknął ile sił w nodze. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i bramkarz GKS-u wybił futbolówkę z największym trudem. W doliczonym czasie gry głową ponad bramką strzelił Kasprzyk. Remis oznaczał serię jedenastek. W nich lepiej poradzili sobie młodzi tyszanie. Wykorzystali wszystkie swoje próby, a w naszym zespole pomylił się Mateusz Pańkowski, którego intencje wyczuł Odyjewski.

.

Cóż można rzec. Trudno. Puchar rządzi się swoimi prawami, nie zawsze wygrywa drużyna lepsza. Nie załamujemy głów, tylko z nadzieją patrzymy w przyszłość, bo na horyzoncie widać już sobotni mecz z Polonią Bytom!

.

GKS II Tychy – GKS Pniówek 74 Pawłowice 1:1 (5:3 k.)

⏱ 11′ ⚽️ Pawlusiński (1:0)
⏱ 33′ ⚽️ Wiciński ?️ Łukasik
Rzuty karne:
⚽️ Rutkowski (2:1)
⚽️ Caniboł (2:2)
⚽️ Paluch (3:2)
⚽️ Hanzel (3:3)
⚽️ Stefanik (4:3)
⚽️ Musioł (4:4)
⚽️ Krężołek (5:4)
❌ Pańkowski (5:4)
⚽️ Kasprzyk (6:4)
.
GKS: Gocyk – Glenc, Turoń, Pańkowski, Mazurkiewicz – Wiciński (46′ Weis), Spratek, Łukasik, Morcinek (57′ Musioł) – Szatkowski (46′ Hanzel), Caniboł
.
Żółte kartki: Caniboł, Hanzel.