Zapowiedzi

Hit kolejki

W sobotę, w Pawłowicach odbędzie się mecz (prawie) na szczycie ligowej tabeli. Zmierzą się drużyny zajmujące drugie oraz czwarte miejsce. GKS Pniówek 74 Pawłowice podejmie BS Polonię Bytom. Jest to zdecydowanie najciekawiej zapowiadające się spotkanie 23. kolejki III ligi grupy 3.

.

Polonia Bytom to były wielki klub liczący się w walce o najwyższe krajowe cele. W gablocie „Królowej Śląska” stoją dwa puchary za zdobycie  Mistrzostwa Polski (1954, 1962). Ma na swoim koncie także 4 wicemistrzostwa oraz dwa brązowe medale. Jednak od ostatniego medalu minęło ponad pół wieku… Obecna drużyna stara się nawiązać do sukcesów z lat 50. i 60. Działacze oraz piłkarze mają apetyt na awans i od początku sezonu znajdują się w czubie ligowej tabeli. Obecny wicelider zgromadził do tej pory 45 punktów (14 zwycięstw, 3 remisy, 3 porażki). Jedynymi ekipami, które znalazły sposób na podopiecznych trenera Kamila Rakoczego były Ślęza Wrocław, Zagłębie II Lubin oraz Gwarek Tarnowskie Góry. Z ostatnią z wymienionych drużyn niebiesko-czerwoni zaliczyli falstart rundy wiosennej. Goście sobotniego starcia w pierwszej kolejce rewanżów pauzowali, dlatego inaugurację odbyli tydzień później niż wszyscy. W Tarnowskich Górach Polonia poległa 0:1. W ubiegłej kolejce wróciła na zwycięską ścieżkę pokonując rezerwy Miedzi Legnica 1:0. Jesiennego spotkania pomiędzy Bytomiem i Pawłowicami nikt w naszym klubie nie wspomina dobrze. Na stadionie Szombierek padł wynik 3:0, a Bartosza Gocyka pokonywali kolejno Adam Żak, Tomasz Pośpiech oraz Patryk Stefański. Tego pierwszego (na szczęście) w szeregach „Królowej Śląska” już nie ma. Król strzelców rundy jesiennej zimą przeszedł do Odry Opole. Odbiło się to na dwóch pierwszych meczach, w których zdobyła tylko jedną bramkę. Trener Grzegorz Łukasik z pewnością nie wspomina dobrze ostatniej wizyty niebiesko-czerwonych w Pawłowicach. 9 listopada 2019 roku Polonia ograła GKS 3:1 i wywiozła ze Sportowej 7 komplet punktów. Dla naszej drużyny honorową bramkę zdobył wtedy Piotr Trąd.

.

Teraz jednak w Pniówku wszyscy z niecierpliwością czekają na sobotę. Pawłowiczanie są na fali i wygrali 10 z ostatnich 11 meczów ligowych oraz 5 minionych z rzędu! W rundzie wiosennej oczywiście jeszcze się nie potknęli i odprawili Piasta Żmigród, Ślęzę Wrocław oraz Zagłębie II Lubin. Jak szalony bramki zdobywa Dawid Hanzel, który umieszczał piłkę w siatce w 9 z ostatnich 10 meczów. Obie ekipy w tabeli dzielą tylko 3 punkty, więc ewentualne zwycięstwo na dobre włączy Pniówek do walki o ligowe podium. Podrażniona, chcąca awansować Polonia musi gonić liderów z Chorzowa, do których traci już 8 punktów. Podopieczni trenera Łukasika zrobią jednak wszystko, aby zrównać się punkami z dwukrotnym Mistrzem Polski. Widowisko zapowiada się świetnie!

.

Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, ale przeprowadzona zostanie transmisja na żywo. Koszt to 14,90 zł. Transmisję z komentarzem na żywo można wykupić pod poniższym linkiem:  https://polsport.live/wutetv/transmisja/708/pniowek-74-pawlowice-polonia-bytom

.

? 23. kolejka III liga grupa 3
? Polonia Bytom
? 27.03.2021
? 15:30
? Pawłowice ul. Sportowa 7