Zapowiedzi

Przed nami podróż do Gorzowa Wielkopolskiego

W XIV kolejce III ligi grupy 3 piłkarzy Pniówka Pawłowice czeka jedna z dwóch wycieczek do Gorzowa Wielkopolskiego. Jutro  w siedzibie wojewody lubuskiego GKS zagra ze Stilonem Gorzów Wielkopolski.

Niebiesko-biali to beniaminek naszej ligi. KS wywalczył awans po pewnym triumfie w lubuskiej Jako IV lidze. Stilon z przewagą aż dwudziestu czterech punktów nad drugą Odrą Nietków zapewnił sobie promocję. Jak dotąd podopieczni trenera Karola Gliwińskiego w nowych rozgrywkach radzą sobie średnio. Po trzynastu rozegranych kolejkach są oni na trzynastym miejscu. Zdobyli czternaście punktów. Jest to owoc czterech zwycięstw, dwóch remisów oraz siedmiu porażek. Stilon pokonać zdołał Odrę Wodzisław Śląski, Chrobrego II Głogów, Stal Brzeg oraz Polonię Nysa. W ostatniej kolejce nasz najbliższy rywal uległ w Gubinie tamtejszej Carinie 1:2. Tylko jedna z tych Victorii miała miejsce na ich własnym boisku. Gorzowianie mają na swoim koncie 20 bramek. Czterdzieści procent tych goli to zasługa Emila Drozdowicza, który już 8 razy trafiał do siatki rywali.

Pniówek ze Stilonem grał jak dotąd czterokrotnie. Bilans jest bardzo wyrównany. Raz wygrywał GKS, raz KS i dwa razy kluby dzieliły się punktami. Po rozegranym w Gorzowie Wielkopolskim meczu z czternastego kwietnia 2018 roku wygrany przez gospodarzy aż 6:0 do dymisji podał się trener Jan Woś. Najbliższy pamięci mecz tych dwóch teamów to starcie z dwudziestego dziewiątego maja 2019 roku. Wtedy to w Pawłowicach padł remis 1:1.

Zespół trenera Jana Furlepy w ostatniej kolejce wreszcie się przełamał i ograł na własnym boisku Stal Brzeg 3:1. Mamy nadzieję, że będzie to początek lepszej gry i zalążek serii zwycięstw. W autokarze jadącym do Gorzowa Wielkopolskiego nie usiądzie Mateusz Szatkowski. Nasz napastnik w ostatniej kolejce obejrzał czwartą żółtą kartkę i musi odbyć obowiązkową pauzę.

XIV kolejka III liga grupa 3

KS Stilon Gorzów Wielkopolski – GKS Pniówek 74 Pawłowice

29.10.2022

Godz. 14:00

Gorzów Wielkopolski, ul. Olimpijska 1