Zapowiedzi

Prima Aprilisowe derby

W nowy miesiąc wchodzimy derbami powiatu pszczyńskiego. Na Panattoni Arenie w Goczałkowicach-Zdroju zmierzymy się z tamtejszym LKS-em.

Klub kojarzony przede wszystkim z Łukaszem Piszczkiem plasuje się obecnie na trzynastej lokacie w III lidze grupie 3. LKS może się pochwalić dwudziestoma trzema zdobytymi punktami. Ma na swoim koncie tylko pięć zwycięstw i pod tym względem gorsi są tylko Odra Wodzisław Śląski (3) i Miedź II Legnica (2). Goczałkowiczanie, wspólnie z Wartą Gorzów Wielkopolski najwięcej razy w lidze dzielili się punktami z rywalami. Obie ekipy swoje mecze kończyły remisami ośmiokrotnie.

Obiekt przy ul. Krzyżanowskiego nie jest specjalną bronią tamtejszych piłkarzy. U siebie wygrali oni tylko raz i trzykrotnie kończyli mecz z takim samym dorobkiem jak przeciwnicy. Co więcej, w całej rundzie jesiennej nie triumfowali na własnym obiekcie ani razu. Premierowe zwycięstwo odnieśli dopiero w pierwszej kolejce rewanżów, kiedy to pokonali Miedź II Legnica 2:0. Nasi najbliżsi rywale mają szczególny problem ze zdobywaniem goli. Pokonywali oni bramkarzy tylko 20 razy co nie daje nawet średniej jednej bramki na mecz. Jest to (ex aequo z Miedzią II Legnica) najgorszy wynik ze wszystkich drużyn w naszej lidze. Osiem trafień uzbierał najlepszy strzelec zespołu – Krzysztof Kiklaisz.

Po słabej jesieni, Goczałkowice wiosną jeszcze nie przegrały. Oprócz wspomnianego zwycięstwa, zremisowali jeszcze z Odrą Wodzisław Śląski (2:2) i Polonią Nysa (0:0) i wygrali w ostatniej kolejce z Cariną Gubin 1:0. Z pewnością ma to związek z powrotem na boisko Łukasza Piszczka, który wrócił na murawę po ciężkiej kontuzji.

W ligowych pojedynkach derbów powiatu pszczyńskiego mamy równowagę. Dwa razy triumfował GKS, raz padł remis, a dwukrotnie ze zwycięstwa cieszyli się Goczałkowiczanie. Jesienią LKS wywiózł z Pawłowic komplet punktów pokonując Pniówek 2:1. Gole w tym spotkaniu zdobyli Przemysław Brychlik oraz Krzysztof Kiklaisz (dwie). Pora więc na rewanż.

GKS po ostatniej kolejce nieco odetchnął. Wygrał pierwszy mecz tej rundy pokonując MKS Kluczbork 2:1. Była to także premierowa Victoria trenera Sławomira Szarego. Pniówek dopisując sobie 3 punkty w sobotę awansował na ósme miejsce w tabeli. Piłkarze mają apetyt na kolejny komplet oczek i marsz w górę tabeli.

Derbowe pojedynki zawsze wzbudzają większe emocje i generują dodatkową dawkę adrenaliny. Przyciągają także większą ilość kibiców na trybuny. Mamy nadzieję, że choć mecz będzie się odbywał w Prima Aprilis to na murawie nikt sobie nie będzie robił żartów i płatał figli. Liczymy na świetne widowisko piłkarskie i niech wygra lepszy!

Spotkanie będzie transmitowane internetowo. Link do transmisji: https://staige.tv/video/209980?fbclid=IwAR0bz9YdtJ2K2q81YaYAAgyCIQZXuwj9CCazq5eRfcKu4G4EyeGmjjDQ24U

XXII kolejka III liga grupa 3

LKS Goczałkowice-Zdrój – GKS Pniówek 74 Pawłowice

1.04.2023

Godz. 13:00

Goczałkowice-Zdrój, ul. Krzyżanowskiego 1A