Zapowiedzi

Prawie pod Śnieżkę

Długie miesiące czekaliśmy na wznowienie rozgrywek III ligi, ale tego oczekiwania (prawie) nadszedł kres! W sobotę piłkarze Pniówka Pawłowice wsiądą do autobusu i pojadą do Jeleniej Góry, a tam zagrają z Karkonoszami i zainaugurują piłkarską wiosnę.

Nasi najbliżsi rywale to beniaminek naszych rozgrywek. Od początku sezonu zespół prowadził znany z Ekstraklasowych boisk Ołeksandr Szeweluchin. Ukrainiec stracił jednak pracę w październiku, a jego miejsce zajął Jacek Kołodziejczyk. Pierwszy sezon III ligi nie należy do przyjemnych dla drużyny z Dolnego Śląska. Karkonosze zimę spędziły na ostatnim – osiemnastym – miejscu w ligowym rozrachunku. W rundzie wiosennej wygrały tylko 4 z rozegranych osiemnastu meczów. Był to starcia z Rekordem Bielsko-Biała (3:2), Wartą Gorzów Wielkopolski (4:1), Lechią Zielona Góra (2:1) oraz Foto-Higieną Gać (1:0). Trzy z tych czterech Victorii KS odniósł przy ul. Złotniczej 12 w Jeleniej Górze, gdzie w sobotę ugoszczą i nas. Biało-niebiescy zanotowali także jeden remis w meczu z Odrą Wodzisław Śląski (2:2), więc cały ich dobytek to 13 punktów. Mimo ostatniej pozycji w tabeli do bezpiecznego miejsca podopiecznym trenera Kołodziejczyka brakuje tylko dwóch oczek. Najlepszymi strzelcami w zespole są Mateusz Baszczak oraz Paweł Niemienionek.

Spotkanie z 14 sierpnia 2021 było pierwszym w historii meczem Pniówka Pawłowice z Karkonoszami. Była to pewna wygrana GKS-u. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Dawid Weis, a jedno trafienie dołożył Dawid Hanzel. Dla gości trafił wtedy… Piotr Pacholski, który skierował futbolówkę do własnej bramki. Nie pogardzilibyśmy powtórką z rozrywki Panowie Dawidowie, ale Pan Piotr niech strzela tym razem do odpowiedniej bramki. Wydawać się może, że mecz zaplanowany na 12 marca powinien być bułką z masłem dla pawłowiczan. W końcu będą grać dziesiąta z osiemnastą drużyną ligi. Jednak drużyny ze strefy spadkowej potrzebują punktów jak powietrza i nie mają nic do stracenia i są wyjątkowo groźne na własnych obiektach. Na szczęście Pniówek ma trzynastoletnie doświadczenie gry w III lidze i z pewnością piłkarze wiedzą jak zagrać, a trener wie jaką taktykę przybrać.

Zimowe sparingi Pawłowic nie napawają optymizmem. Podopieczni trenera Grzegorza Łukasika wygrali tylko 2 z rozegranych 11 meczów kontrolnych. Jednak pamiętajmy, że te mecze służą głównie sprawdzeniu testowanych zawodników, a piłkarze z ważnymi kontraktami grają wtedy po wyczerpujących treningach. Z pewnością wszyscy o nich zapomną, gdy dopiszemy do swojego konta 3 punkty już w pierwszym meczu. Być może w naszych barwach zadebiutują pozyskani zimą zawodnicy. Z naszym klubem związali się Bartosz Musiolik, Jakub Kasperowicz oraz Marcel Peda. Czy będzie im dane pokazać się na murawie w Jeleniej Górze? Przekonamy się już za 3 dni.

Pierwszy gwizdek meczu zaplanowano na godz. 17:00. Wszystkich kibiców prosimy o mentalne wsparcie, a piłkarzy o zaangażowanie od pierwszej do ostatniej minuty. Po pierwsze wiosenne 3 punkty GieKaeSie!

19. kolejka III Liga Grupa 3

KS Karkonosze Jelenia Góra – GKS Pniówek 74 Pawłowice

12.03.2022

Godz. 13:00

Jelenia Góra, ul. Złotnicza 12