Zapowiedzi

Powtórzyć wiosnę

Nadszedł czas na ósmą kolejkę III ligi grupy 3. W niej pawłowicki Pniówek zagra na wyjeździe z Piastem Żmigród.

Nasz jutrzejszy rywal w ubiegłym sezonie długo bił się o utrzymanie. Ostatecznie Piast uniknął degradacji zajmując czternaste miejsce. Startu w nowe rozgrywki żmigrodzianie również nie mogą zaliczyć do udanych. W siedmiu kolejkach zgromadzili tylko pięć oczek. Złożyło się na to zwycięstwo 2:0 nad Gwarkiem Tarnowskie Góry oraz remisy z Odrą Wodzisław Śląski (1:1) i Wartą Gorzów Wielkopolski (2:2). W pozostałych czterech spotkaniach MKS schodził z murawy pokonany, a komplet punktów inkasowali Rekord Bielsko-Biała (0:1), Miedź II Legnica (3:4), Lechia Zielona Góra (1:3) oraz w ostatniej kolejce LKS Goczałkowice-Zdrój (0:4). Dotychczasowe wyniki uplasowały zespół trenera Marcina Foltyna na 16. miejscu. Pod nimi znajdują się tylko Warta Gorzów Wielkopolski i Karkonosze Jelenia Góra. Najlepszym strzelcem drużyny jest Kacper Głowieńkowski, który cztery razy umieszczał futbolówkę w sieci.

Sobotnie spotkanie będzie dziesiątym na linii Pawłowice – Żmigród. Obecny bilans przemawia za GKS-em. Pniówek wygrał, aż pięć razy, Piast tylko dwa i także dwa razy padały remisy. Wiosenne starcie obu ekip padło łupem pawłowiczan, którzy po raz pierwszy wygrali wtedy na terenie rywali. Szóstego marca, na otwarcie rundy podopieczni trenera Grzegorza Łukasika wygrali 2:1 po trafieniu Dawida Hanzla i samobóju Daniela Stanclika. Dla gospodarzy gola zdobył Jakub Trojanowski.

GKS także potrzebuje wreszcie kompletu punktów. Wszak nasz dorobek różni się od Piasta tylko jednym punktem. Remis w środowym meczu z Gwarkiem Tarnowskie Góry pozwolił nam uciec ze strefy spadkowej. Nie chcemy już tam wracać! Dwa dni temu zaliczyliśmy pierwsze czyste konto. Teraz pora na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo!

8. kolejka III Liga Grupa 3

MKS Piast Żmigród – GKS Pniówek 74 Pawłowice

11.09.2021

Godz. 15:30

Żmigród, ul. Sportowa 13