Zapowiedzi

Pół wieku Pniówka

Już od pół wieku w Pawłowicach kopie się nie tylko czarne złoto, ale również piłkę. 1 czerwca zapraszamy wszystkich na piękny jubileusz naszego klubu.

Oficjalnie GKS „Pniówek-74” Pawłowice zaczął swoje funkcjonowanie w 1974 roku. Nierozłącznie jest to związane z powstaniem kopalni KWK Pniówek. Górniczy klub przez lata funkcjonował na poziomie A i B klasy, a w 1998 roku po raz pierwszy zagościł w Klasie Okręgowej. W niej spędziliśmy 7 lat, by w sezonie 2005/2006 wywalczyć awans do IV ligi. Po zadomowieniu się tam w pierwszym sezonie, w sezonie 2007/2008 byliśmy bezkonkurencyjni w IV lidze i 9 sierpnia 2009 roku po raz pierwszy zagraliśmy w III lidze. Kto by pomyślał, że pozostaniemy na tym poziomie przez szesnaście lat! Dziś GKS jest solidną rozpoznawalną marką na piłkarskiej mapie Polski.

W obecnym sezonie GKS radzi sobie bardzo dobrze. Dwanaście zwycięstw, trzynaście remisów i tylko siedem porażek daje w sumie 49 punktów, które pozwalają na zajęcie piątego miejsca w tabeli. Pawłowice świetnie radzą sobie w bieżącym roku. Od stycznia Pniówek w III lidze przegrał tylko w pierwszym meczu o punkty z Rekordem Bielsko-Biała. Od tego spotkania trwa seria trzynastu meczów bez porażki. W wyśmienitej formie jest Dawid Hanzel. W ostatnich siedmiu spotkaniach „Denzel” tylko raz nie pokonał bramkarza rywali.

Popsuć piłkarskie święto będzie chciała Lechia Zielona Góra. To obecnie 11 siła naszej ligi. Dziś przy biało-zielonym herbie widnieje 40 zdobytych punktów. Zielonogórzanie wygrali jedenaście spotkań, czternaście przegrali i siedem zremisowali. Właśnie podziałem punktów zakończył się jesienny mecz Lechii z Pniówkiem. Wynik otworzył Dawid Hanzel, a wyrównał Przemysław Mycan. Nasz rywal do Pawłowic przyjedzie po dwóch porażkach z rzędu. Ulegli Górnikowi Polkowice i Śląskowi II Wrocław w obu przypadkach 0:2.

Od godz. 10:00 zapraszamy dzieci do skorzystania z dmuchańców oraz konkursów celności. Uroczystość uświetni Orkiestra Dęta KWK Pniówek, która wystąpi o godz. 11:30 oraz w przerwie meczu. Punktem kulminacyjnym będzie mecz III ligi, w którym GKS zagra z Lechią Zielona Góra. Serdecznie zapraszamy!

50-lecie klubu

XXXIII kolejka III liga grupa 3

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – Lechia Zielona Góra

1.06.2024

Godz. 12:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7