Zapowiedzi

Podróż w poszukiwaniu punktów

Daleka droga czeka piłkarzy Pniówka Pawłowice w najbliższą sobotę. Podopieczni trenera Grzegorza Łukasika jadą do Legnicy, by tam zagrać z rezerwami Miedzi.

Drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Mokrego spisuje się w tym sezonie co najmniej solidnie. Miedź zajmuje w tabeli piątą lokatę z dorobkiem 25 punktów. Legniczanie są prawie bezkompromisowi ponieważ tylko jeden ich mecz zakończył się podziałem punktów (2:2 z Polonią Bytom). Oprócz tego MKS pokonał już Lechię Zielona Góra, Piast Żmigród, Karkonosze Jelenia Góra, Wartę Gorzów Wielkopolski, Odrę Wodzisław Śląski, Stal Brzeg oraz w ostatniej kolejce Gwarek Tarnowskie Góry. Zielono-niebiesko-czerwoni schodzili z placu gry pokonani w starciach z LKS-em Goczałkowice, Rekordem Bielsko-Biała, Zagłębiem II Lubin oraz Górnikiem II Zabrze. Mamy nadzieję, że ta lista wydłuży się już w sobotę. Najwięcej bramek spośród piłkarzy rezerw pierwszoligowca uzbierali Tomasz Mamis oraz Byron Burgering. Oboje cztery razy w tym sezonie umieszczali piłkę w siatce.

W spotkaniach Miedzi z Pniówkiem (a rozegrano jak dotąd 9 takich) pada dużo bramek. GKS wygrywał już 6:1, 3:2, 5:2 czy 3:1, a MKS w 2017 roku ograł pawłowiczan 5:0. Podopieczni trenera Łukasika wygrali pięć spotkań, Legnica dwa, a także dwa razy padł remis. Najbliższy pamięcią mecz z 15 maja zakończył się wspomnianym wynikiem 3:1, a hat-trickiem popisał się wtedy Dawid Hanzel.

Pniówek w ostatniej kolejce zremisował z Odrą Wodzisław Śląski 2:2 przegrywając do przerwy 0:2. Jednak kto był na meczu, ten widział ile sytuacji do zdobycia bramki miał GKS. Jeżeli pawłowiczanie stworzą tyle sytuacji bramkowych, co w ubiegłą sobotę i poprawią skuteczność to bój się Miedzio!

14. kolejka III Liga Grupa 3

MKS Miedź II Legnica – GKS Pniówek 74 Pawłowice

23.10.2021

Godz. 14:00

Legnica, ul. Sportowców