Zapowiedzi

Podnieść się

Początek sezonu 2021/2022 wygląda bardzo podobnie jak w ubiegłym roku. Miejmy nadzieję, że i tak samo się zakończy.

Pięć punktów po sześciu kolejkach to delikatnie mówiąc średni wynik. O poprawę dorobku w kolejnej kolejce nie będzie jednak łatwo. GKS w środę pojedzie do Tarnowskich Gór by tam zmierzyć się z miejscowym Gwarkiem. W drużynie TS-u latem doszło do zmiany trenera. Po sześciu latach z klubu odszedł Krzysztof Górecko, a jego miejsce zajął Łukasz Ganowicz. Pod jego wodzą zespół zdobył dziewięć oczek i zajmuje siódmą lokatę w lidze. Żółto-zielono-czarni dwa zwycięstwa odnieśli w pierwszych dwóch kolejkach pokonując Karkonosze Jelenia Góra oraz Stal Brzeg. Później jednak mieli serię trzech remisów (z Zagłębiem II Lubin, Rekordem Bielsko-Biała i Lechią Zielona Góra), natomiast w minionej kolejce ponieśli pierwszą porażkę ulegając Piastowi Żmigród 0:2. Choć tarnogórzanie zdobyli sześć bramek, to jest to zasługą tylko dwóch zawodników. Cztery razy bramkarzy rywali pokonywał Daniel Barbus, a dwukrotnie Dawid Jarka.

Obie ekipy w III lidze spotykały się siedem razy. Bilans niestety nie przemawia za Pniówkiem. GKS wygrał tylko jedno spotkanie przeciwko Gwarkowi (18.05.2019 2:1 w Pawłowicach). Pozostałe starcia podzieliły się po równo na remisy i triumfy Tarnowskich Gór. Ostatnie spotkanie tych drużyn zakończyło się podziałem punktów. W 30. kolejce ubiegłego sezonu na tym samym obiekcie, gdzie zagramy w środę padł wynik 2:2 (Siwek i Joachim dla gospodarzy, Glenc i Spratek dla Pniówka). Stadion przy ul. Wojska Polskiego w Tarnowskich Górach jak dotąd pozostaje przez GKS niezdobyty.

Zespół prowadzony przez trenera Grzegorza Łukasika potrzebuje punktów, aby odetchnąć i podskoczyć w ligowej tabeli. Aż ciężko w to uwierzyć (przecież w ubiegłym sezonie patrzyliśmy głównie na pierwszą czwórkę rankingu), ale Pniówek jest w strefie spadkowej! Mniej oczek od nas mają tylko Karkonosze Jelenia Góra oraz Warta Gorzów Wielkopolski. Naprawdę najwyższa pora dopisać kolejne.

7. kolejka III Liga Grupa 3

TS Gwarek Tarnowskie Góry – GKS Pniówek 74 Pawłowice

8.09.2021

Godz. 17:00

Tarnowskie Góry, ul. Wojska Polskiego 2