Zapowiedzi

Pierwszy raz w 2022 przy Sportowej

W sobotę minie 119 dni od ostatniego meczu przy Sportowej 7 w Pawłowicach. Pierwszy raz w 2022 roku ekipa trenera Łukasika podejmie na własnym obiekcie Stal Brzeg.

Drużyna z opolszczyzny nie najlepiej radzi sobie w obecnym sezonie. W 19 dotychczas rozegranych meczach aż 11 razy schodzili z placu gry pokonani. Jest to drugi najgorszy wynik w lidze. Dwa razy dzielili się punktami. Było tak, gdy mierzyli się z Gwarkiem Tarnowskie Góry (w ostatniej kolejce) oraz Foto-Higieną Gać. W obu przypadkach padł wynik 2:2. Brzeżanie wygrali tylko sześć meczów do tej pory, z czego aż 4 na wyjeździe. Jednym z dwóch domowych Victorii był triumf nad nami z 18 sierpnia ubiegłego roku. To wszystko składa się na trzynaste miejsce w tabeli. Najlepszym strzelcem BTP jest Michał Sypek – zdobywca 7 trafień.

Powiedzieć, że historia meczów pomiędzy Pniówkiem i Stalą przemawia za tymi drugimi to jak nic nie powiedzieć. GKS jeszcze nigdy (!) nie pokonał drużyny z Brzegu. Odkąd żółto-niebiescy grają w III lidze, czyli od sezonu 2016/17 starć obu drużyn było 10. Bilans dzieli się po równo na porażki oraz remisy. Warto jednak dodać, że wszystkie 4 mecze w Pawłowicach kończyły się remisami. Każda passa kiedyś się kończy. Może więc do 11 razy sztuka?

Początek 2022 roku dla pawłowiczan mógł być lepszy. Najpierw oddaliśmy 3 punkty ostatnim wtedy w tabeli Karkonoszom Jelenia Góra, a wczoraj ulegliśmy w finale okręgowego Pucharu Polski GKS-owi II Tychy. W sobotę nie chcemy kolejnego remisu. Mamy ich już 8, a więcej ma tylko Gwarek Tarnowskie Góry. Przydałaby się wygrana, bo o ile Stal ma ich „tylko” 6, to my mamy o jedną mniej. Pokażmy w sobotę, że jesteśmy 3 lokaty wyżej od BTP i ograjmy ich po raz pierwszy. Niech to będzie pierwszy krok do lepszej gry, punktowania i podskoczenia w tabeli. Liczymy także na wsparcie naszych kibiców! Przyjdźcie na Sportową dopingować piłkarzy. Do boju GKS!

20. kolejka III Liga Grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – BTP Stal Brzeg

19.03.2022

Godz. 15:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7