Informacje klubowe

Pierwsze ruchy kadrowe

W nowym sezonie w barwach Pniówka Pawłowice nie zobaczymy 4 graczy, którzy meldowali się na boisku w rundzie wiosennej. Są to Piotr Pacholski, Jakub Kasperowicz, Bartosz Musiolik oraz Marcel Peda.

Piotr Pacholski do GKS-u dołączył rok temu. Do Pawłowic przeniósł się z ROW-u Rybnik. Podczas ostatniego sezonu 34-latek wystąpił w 29 spotkaniach, w których zdobył dwie bramki. Wpisał się na listę strzelców w meczach z Rekordem Bielsko-Biała oraz Foto-Higieną Gać. Dodatkowo stoper dołożył jedną asystę. „Pachu” na boisku spędził 2467 minut, co było trzecim wynikiem w drużynie. Piotr swoją karierę będzie kontynuował w Decorze Bełk.

Jakub Kasperowicz do Pniówka został wypożyczony zimą tego roku z GKS-u Jastrzębie. Wiosną zagrał w trzynastu meczach, notując jedną asystę. Na murawie spędził 543 minuty. Wypożyczenie naszego wychowanka dobiegło końca i 19-latek już szlifuje swoją formę pod okiem trenera Grzegorza Kurdziela, aby pomóc imiennikowi zza miedzy w rozgrywkach II ligi.

Skrócony został także transfer czasowy Bartosza Musiolika. Niespełna 20-letni obrońca w Pawłowicach pojawił się zimą. Formalnie został do naszego klubu wypożyczony z Ruchu Chorzów, ale rundę jesienną spędził w Odrze Wodzisław Śląski. Zawodnik wystąpił w dziewięciu meczach III ligi spędzając na boisku 284 minuty.

W nowym sezonie koszulki Pniówka nie będzie zakładał także Marcel Peda. Tak jak poprzednia trójka 19-latek dołączył do drużyny przed rundą wiosenną. Jego ostatnim klubem była Warta Zawiercie. Rozegrał dla GKS-u tylko 3 spotkania notując 40 minut.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie barw Pniówka. Życzymy powodzenia w dalszej karierze!