Informacje - III LigaRelacje - III Liga

Pierwsza przeszkoda pokonana

W pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy Pniówek Pawłowice pokonał na wyjeździe MKS Lędziny 2:3. Pierwsi na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Grzegorza Łukasika. W 17. minucie rzut karny wykorzystał Krzysztof Bodziony. Gospodarze odpowiedzieli po nieco ponad pół godzinie gry i po pierwszej połowie był remis. Chwilę po rozpoczęciu gry po przerwie, znów do siatki trafili Lędzinanie, lecz… strzelili do własnej bramki i na prowadzenie ponownie wyszedł GKS. Osiem minut po tym  wynik zmienił Dawid Morcinek pokonując bramkarza MKS-u.  Pawłowiczanie kończyli mecz w dziesiątkę, ponieważ w 67. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Kamil Glenc. Ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy w końcówce zmniejszyli rozmiary porażki wykorzystując „jedenastkę”. Pniówek awansował do drugiej rundy, w której zmierzy się z Unią Bieruń Stary. Mecz odbędzie się 9 września o 17:00 w Bieruniu Starym.

MKS Lędziny – GKS Pniówek 74 Pawłowice 2️:3️ (1:1)