Zapowiedzi

Piątkowe granie

Wyjątkowo, bo w piątek, kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Pniówka Pawłowice. Zespół trenera Sławomira Szarego wyjedzie do Głogowa na spotkanie z tamtejszym Chrobrym II.

Drugi zespół pierwszoligowca to beniaminek naszej III ligi. Premierowy sezon niebiesko-pomarańczowo-czarno-zielonych na czwartym poziomie rozgrywkowym nie należy do udanych. Chrobry II musi walczyć o utrzymanie. Po rozegranych dwudziestu pięciu meczach mają na koncie tylko dwadzieścia trzy punkty. Na ten moment wyprzedza w tabeli tylko Odrę Wodzisław Śląski i Miedź II Legnicę i gdyby rozgrywki skończyły się dziś, wszystkie 3 drużyny spadłyby do IV ligi. Jest też niechlubnym liderem pod względem porażek. Piłkarze trenera Sebastiana Górskiego schodzili z murawy bez punktów już szesnastokrotnie! Gospodarze piątkowego spotkania wygrywali w tym sezonie tylko siedem razy. Zdołali oni pokonać Górnika II Zabrze, Odrę Wodzisław Śląski, obie ekipy z Gorzowa Wielkopolskiego, Carinę Gubin, Miedź II Legnicę oraz… Pniówek Pawłowice. Dwudziestego czwartego września ubiegłego roku MZKS wywiózł ze stadionu przy Sportowej 7 komplet punktów. Do dziewięćdziesiątej minuty spotkania na tablicy wyników widniał wynik 1:1 po golach Adama Marciniaka oraz Dawida Morcinka, ale w doliczonym czasie gry Mateusza Pońca dwukrotnie pokonał Tomasz Wojciechowski. Wywołany do tablicy 27-latek jest najlepszym strzelcem zespołu z dorobkiem dziesięciu bramek. Wspomniane spotkanie było jedynym w historii pomiędzy Pniówkiem i Chrobrym II. Czas więc wyrównać niekorzystny bilans i odgryźć się za porażkę z jesieni.

Obie drużyny do dwudziestej szóstej kolejki przystąpią po zwycięstwach w ostatnim meczu. Głogowianie przerwali serię pięciu porażek z rzędu wygrywając z Cariną Gubin 2:1. GKS natomiast bardzo przekonująco ograł Gwarka Tarnowskie Góry 5:2. Było to show dwóch aktorów. Cztery bramki zaliczył Dawid Hanzel, a cztery asysty Przemysław Szkatuła. Pniówek wreszcie zagrał na miarę swoich możliwości i czekamy na powtórkę na Dolnym Śląsku. Pawłowiczanie będą musieli wywiązać się z roli faworyta. Jeżeli podopieczni trenera Sławomira Szarego zagrają tak jak przeciwko Gwarkowi Tarnowskie Góry, to o komplet punktów możemy być spokojni. Dajcie z siebie wszystko Panowie, a potem odpoczniecie podczas majówki. Po kolejne 3 punkty!

XXVI kolejka III liga grupa 3

Chrobry II Głogów – GKS Pniówek 74 Pawłowice

28.04.2023

Godz. 17:30

Głogów, ul. Wita Stwosza 3