Zapowiedzi

Ostatni mecz rundy, przedostatni w tym roku

Dopiero co rozpoczynaliśmy nowy sezon, a już w sobotę zakończymy zmagania w rundzie jesiennej. W siedemnastej kolejce do Pawłowic przyjadą rywale z oddalonego o prawie 500 kilometrów Gorzowa Wielkopolskiego.

W sobotnie wczesne popołudnie przyjdzie nam rywalizować ze Stilonem. To piętnasta drużyna obecnego sezonu. W szesnastu kolejkach ich dorobek punktowy wynosi zaledwie piętnaście oczek. Bardzo krótka jest lista drużyn, które gorzowianie pokonali. Ma ona dokładnie trzy pozycje i znajdują się na niej takie zespoły jak Unia Turza Śląska, LZS Starowice oraz Gwarek Tarnowskie Góry. Po jednym punkcie niebiesko-biali dopisali do swojego konta po meczach z MKS-em Kluczbork, Karkonoszami Jelenia Góra, LKS-em Goczałkowice, Odrą Bytom Odrzański, Górnikiem II Zabrze oraz w ostatniej kolejce z rezerwami Śląska Wrocław. Najwięcej w ogólnym bilansie KS-u jest porażek, których ponieśli siedem. Goście sobotniego spotkania zajmują piętnaste miejsce w tabeli i nie są w strefie spadkowej z powodu lepszego bilansu bramkowego niż Odra Bytom Odrzański. Najlepszym strzelcem w szeregach drużyny prowadzonej przez Łukasza Maliszewskiego jest Mateusz Kaczor, zdobywca pięciu trafień.

Pniówek pomimo zwiększenia swojego dorobku punktowego zaliczył spadek w tabeli po ostatniej kolejce. Obecnie zajmujemy dziewiąte miejsce, ale komplet oczek w ostatnim spotkaniu rundy może nas ulokować nawet na szóstej lokacie. Chociaż spotkanie ze Stilonem będzie ostatnim „jesieni” to nie będzie to ostatni mecz w tym roku. W przyszłym tygodniu rozegramy pierwszy mecz rundy rewanżowej. Postaramy się odgryźć Karkonoszom Jelenia Góra za porażkę 0:1 z piątego sierpnia.

XVII kolejka III liga grupa 3

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – KS Stilon Gorzów Wielkopolski

18.11.2023

Godz. 13:30

Pawłowice, ul. Sportowa 7