Informacje - III Liga

Obronić Puchar

Rok temu nasz zespół wywalczył tytuł najlepszej drużyny w Podokręgu Tychy. W najbliższą niedzielę podopieczni trenera Grzegorza Łukasika staną w obronie zdobytego pucharu. Po 98 dniach od ostatniego meczu, pawłowicki GKS pojedzie do niedalekich Łazisk Górnych, aby tam zmierzyć się z miejscową Polonią.

Para finalistów nie różni się niczym od tej z zeszłego roku. Drugi rok z rzędu spotkamy się z IV-ligowcem z Łazisk. Droga obu klubów do mety nie była zbyt wymagająca. Gospodarze niedzielnego spotkania z kwitkiem odprawili kolejno Piast Bieruń Nowy, UKS Warszowice, LKS Studzionkę oraz LKS Goczałkowice Zdrój. We wszystkich meczach zdobyli 15 bramek, tracąc przy tym tylko 2. Nasz klub natomiast rozegrał o jeden mecz mniej niż rywale, ponieważ w drugiej rundzie wylosował wolny los. Pniówek z tarczą wrócił z pojedynków z LKS-em Wisłą Wielką, Ogrodnikiem Cielmice oraz rezerwami GKS-u Tychy. Dla podopiecznych trenera Marka Mazura będzie to dopiero pierwszy mecz o stawkę w tym roku. IV liga bowiem miała wystartować 14 marca, gdy to zagrożenie ze strony koronawirusa było już za duże, aby rozgrywać mecze. Po rundzie jesiennej Polonia uplasowała się na ósmym miejscu. Całą tabelę prezentujemy poniżej.

Przypomnijmy jeszcze jak wyglądał finał z 9 kwietnia 2019. Pokonaliśmy wtedy Polonię 1:3.

KS Polonia Łaziska Górne – GKS Pniówek 74 Pawłowice 1️⃣:3️⃣ (0:0)
58′ ⚽️ Zajączkowski 🅰️ Wuwer
71′ ⚽️ Włodarczyk 🅰️ Morcinek
76′ ⚽️ Jikia
88′ ⚽️ Szatkowski

GKS: Świerczek – Zajączkowski, Goik (C), Ciuberek, Paleczny (88′ Wrana) – Morcinek, Bodziony, Wuwer (64′ Musioł), Dzida (74′ Pieczka), Trąd (54′ Włodarczyk) – Szatkowski

Żółte kartki: Musioł, Pieczka, Zajączkowski