Informacje - III Liga

Nie popełnić błędów sprzed roku

Drugi rok z rzędu nasz klub zagra w półfinale Pucharu Polski na szczeblu ŚZPN. Poprzednim razem nasi piłkarze przegrali z rezerwami Górnika Zabrze 0:1 w dzień uroczystych obchodów 45-lecia klubu. Tym razem naszym rywalem będą Szombierki Bytom, a mecz rozegramy na boisku rywali w środę 29 lipca o 18:00.

Bytomianie obecny sezon ligowy rozpoczęli od zwycięstwa. Gospodarze środowego spotkania dopisali do swojego konta 3 punkty po ograniu Ruchu Radzionków 2:1. Niewiele brakowało, aby Szombierki występowały w III lidze. Wygrały one IV ligę grupę I i zakwalifikowały się do baraży o awans. W meczu z LKS-em Goczałkowice-Zdrój okazały się słabsze. W rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bytom w pierwszych dwóch rundach otrzymały wolny los. Potem ograły Orła Miedary (0:2), KS Orkan Dąbrówkę Wielką (0:8) oraz zdobywając tytuł najlepszej drużyny w podokręgu walkowerem pokonali Gwarek Tarnowskie Góry. Na szczeblu wojewódzkim mistrzowie Polski z 1980 roku znów wylosowali wolny los. W ćwierćfinale zmierzyli się z Młodością Rudno i pewnie pokonali A-klasowca 0:5.

Pniówek w rozgrywkach Pucharu Polski idzie jak burza wygrywając mecz za meczem. Ostatnie wysokie zwycięstwo nad ROW-em Rybnik potwierdziło wysoką formę podopiecznych trenera Grzegorza Łukasika. Ponadto wszyscy w klubie bardzo chcą zdobyć Puchar i zapomnieć o zeszłorocznym blamażu. Drugą parę półfinałową tworzą Raków II Częstochowa i Spójnia Landek.

? Półfinał Pucharu Polski ŚZPN
? Szombierki Bytom
? 29.07.2020
? 18:00
? Bytom ul. Frycza-Modrzewskiego 3