Zapowiedzi

Mecz zakłopotanych

Dwie drużyny znajdujące się w dołku zagrają ze sobą w XXII kolejce III ligi grupy 3. Chodzi o zespoły Pniówka Pawłowice i Rekordu Bielsko-Biała.

Bielszczanie w rundzie wiosennej nie odnieśli jeszcze zwycięstwa. W rozgrywanej awansem pierwszej kolejce rewanżów, granej jeszcze na jesień, BTS uległ Zagłębiu II Lubin 2:3. W 2022 rok podopieczni trenera Dariusza Mrózka weszli z dwoma remisami. Podzielili się oni punktami z Piastem Żmigród (1:1) oraz Lechią Zielona Góra (1:1). W minionej kolejce Rekord na własnym obiekcie dostał ostre lanie od Gwarka Tarnowskie Góry, który zaaplikował gospodarzom cztery gole nie tracąc żadnego. Biało-zieloni imponowali na początku sezonu, ale im dalej w terminarz tym impet górali malał. Obecnie nasi najbliżsi rywale plasują się na szóstym miejscu z trzydziestoma sześcioma zdobytymi punktami (10 zwycięstw, 6 remisów, 5 porażek). W sobotę w Pawłowicach będziemy mogli zobaczyć dwóch zawodników z Ekstraklasową przeszłością. Są to Tomasz Nowak oraz Daniel Feruga. Pierwszy z nich ma nawet 3 występy z orłem na piersi! W linii defensywy najprawdopodobniej zobaczymy naszego byłego zawodnika – Mateusza Pańkowskiego.

W drużynie Pniówka też niestety nie wszystko gra. GKS w 2022 roku jeszcze nie wygrał. Jeden punkt w 3 meczach i odpadnięcie w finale okręgowego Pucharu Polski to z pewnością nie powód do dumy. Zmorą pawłowiczan stały się ostatnio rzuty karne, które prokurowaliśmy w każdym z trzech ostatnich spotkań. Podopieczni trenera Grzegorza Łukasika muszą zacząć punktować, bo to co wydawało się bardzo dalekie – strefa spadkowa – zbliżyło się niebezpiecznie na 6 oczek.

Jak wygląda bogata historia meczów Pniówka z Rekordem? Oba zespoły grają w III lidze razem już 9 lat! Przytoczymy jednak tylko wyniki obu drużyn z czasów gry już na 4 województwach. Runda wiosenna? Porażka 1:2. Sezon 20/21? Remis 2:2 w Bielsku, zwycięstwo 3:1 w Pawłowicach oraz pucharowa, dotkliwa porażka 5:2 w finale Pucharu Polski ŚLZPN. We wcześniejszych sezonach BTS nam „leżał”. Raz przegraliśmy, raz zremisowaliśmy i pięć razy triumfowaliśmy.

W sobotę, któraś z drużyn może zakończyć swoją czarną serię. Możliwy jest także remis, ale z niego nie ucieszyłby się chyba nikt. Zwycięzca meczu złapie oddech, a w obozie przegranych może być już bardzo nerwowo. Nie chcemy takiej sytuacji przy Sportowej i liczymy na pierwsze w tym roku 3 punkty.

22. kolejka III Liga Grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – BTS Rekord Bielsko-Biała

2.04.2022

Godz. 15:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7