Zapowiedzi

Kolejny rywal – Carina Gubin

Pierwszym rywalem, z którym zagramy tej wiosny w Pawłowicach będzie Carina Gubin.

Zespół spod niemieckiej granicy plasuje się obecnie na szesnastym miejscu w ligowej tabeli i jeśli sezon skończyłby się dziś zawodnicy z województwa lubuskiego musiałby opuścić szeregi III ligi grupy 3. Po dziewiętnastu kolejkach zielono-czarni  mają na koncie tylko osiemnaście punktów. Tylko pięciokrotnie cieszyli się z kompletu punktów, a co ciekawe tylko raz wygrali na własnym boisku. Było to w starciu z LZS-em Starowice Dolne. Pozostałe Victorię odnieśli w Częstochowie, Bytomiu Odrzańskim, Turzy Śląskiej oraz Gorzowie Wielkopolskim (w meczu ze Stilonem). Pozostałe trzy punkty to owoc remisów z MKS-em Kluczbork, Karkonoszami Jelenia Góra oraz naszym klubem. Carina skończyła 2023 roku czterema porażkami z rzędu, a 2024 rozpoczęła od klęski ze Śląskiem II Wrocław. Tym samym na zwycięstwo czeka aż od dwudziestego siódmego października. Nasza defensywa szczególnie będzie musiała uważać na Denisa Matuszewskiego, który uzbierał w tym sezonie już dziesięć bramek.

Historia meczów na linii Pawłowice – Gubin liczy pięć spotkań. Pierwsze trzy z nich padły łupem GKS-u, który wygrał kolejno 3:2, i dwa razy 4:1. Następnie, prawie równo rok temu, bo osiemnastego marca 2023, MKP odgryzł się wygrywając 2:1. Ostatnie spotkanie to wspomniany już bezbramkowy remis z jesieni.

Pniówek po słabej premierze i porażce 0:4 z Rekordem Bielsko-Biała zagra o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Bielszczanie to główny pretendent do awansu, gubinianie – jeden z głównych do spadku. Trzeba wykorzystać atut własnego boiska, pokazać swoje doświadczenie w III lidze, zagrać skutecznie w ofensywie i szczelnie w defensywie. Potrzebujemy trzech punktów, aby podnieść morale w drużynie i wśród kibiców.

Wszystkich fanów serdecznie zapraszamy do wsparcia i kibicowania naszej drużyny. Stęskniliście się? Na pewno tak. Już wracamy do regularnych meczów przy Sportowej. Bądźcie z nami od pierwszego meczu w roku pięćdziesięciolecia naszego klubu.

XX kolejka III liga grupa 3

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – MKP Carina Gubin

9.03.2024

Godz. 14:30

Pawłowice, ul. Sportowa 7