Informacje - III LigaInformacje klubowe

III liga czeka, niższe zakończone

PZPN poinformował, że na dzisiejszym zebraniu prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjęli decyzję o zakończeniu rozgrywek w IV oraz niższych ligach. Za końcowy układ przyjęto tabele po ostatniej rozegranej kolejce. Do wyższych lig awansują drużyny będące na miejscach premiowanych, ale z niższych lig nikt nie spadnie. Decyzja co do III ligi zostanie podjęta 12 maja.

Poniżej pełen komunikat:

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja.

https://www.laczynaspilka.pl/federacja/komunikat-pzpn-ws-rozgrywek-nizszych-lig-w-sezonie-2019-20201.