Informacje klubowe

Dwóch nowych sponsorów

Bardzo miło nam poinformować o zwiększeniu się grona naszych sponsorów. Dzięki nieustannym staraniom zarządu naszego klubu nawiązana została współpraca z dwoma nowymi przedsiębiorstwami. Witamy w naszej rodzinie Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych „WSCHÓD” S.A. oraz Thiele GmbH & Co. KG. 

Czym zajmują się nasi nowi partnerzy? Najlepiej przedstawią się sami:

PRS „WSCHÓD” S.A.:

Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych Wschód S.A.

Od ponad 20 lat zajmuje się drążeniem podziemnych wyrobisk korytarzowych

Kadra i załoga PRS Wschód S.A. wywodzi się z firm budujących od samego początku kopalnię ,,Bogdanka” tj. od 1975 roku. Były to kolejno: Przedsiębiorstwo Robót Górniczych ,,Mysłowice”, Kombinat Budownictwa Górniczego ,,Wschód” w Łęcznej, Przedsiębiorstwo Robót Górniczych w Łęcznej, ,,Progobex” Łęczna.

Firmy te powstawały z kolejnych przekształceń zachowując w prawie w 100% całą kadrę zarządzającą i załogę poprzedników.

Zbudowano w latach 1975 -1998 trzy szyby górnicze w Bogdance, 2 szyby górnicze w Nadrybiu i dwa szyby górnicze w Stefanowie. Wydrążono dziesiątki kilometrów wyrobisk głównych kopalni i dziesiątki kilometrów wyrobisk rozcinających pokłady węgla, umożliwiających eksploatację tych pokładów.

1998 roku powstało Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych ,,Wschód” Sp. z o.o. przejmując kadrę i załogę ze zlikwidowanej firmy „Progobex” S.A. , przekształcone później w Spółkę Akcyjną.

Thiele GmbH & Co. KG

THIELE jest innowacyjnym producentem stalowych łańcuchów i odkuwek w dziedzinie technologii transportu i podnoszenia.
Nasze produkty służą do wydobywania węgla kamiennego, do podnoszenia, przenoszenia i zabezpieczania ładunków oraz do transportu towarów sypkich.

Gwarantujemy najlepszą jakość, łatwą obsługę i doskonałą obsługę – Made in Germany. Wysoko wykwalifikowani inżynierowie opracowują rozwiązania, które są nadal niezbędne w technologii przenośników i podnoszenia.

THIELE GmbH & Co. KG od ponad 80 lat stawia na jakość – tradycja z przekonania. Produkcja wyłącznie na miejscu podlega bardzo ścisłej kontroli jakości. W ten sposób zapewniamy, że nasze produkty spełniają najwyższe wymagania.

Od Iserlohn zaopatrujemy naszych krajowych i międzynarodowych klientów w produkty wysokiej jakości. Poprzez globalną sieć w łącznie 72 krajach, oferujemy naszym klientom na całym świeciewyłączne usługi  na najwyższym poziomie.

Dziękujemy za zaufanie i liczymy na owocną współpracę!