Informacje - III Liga

Derbowo z Turzą

Pora na drugie w tym sezonie starcie z Unią Turza Śląska. GKS postara się powtórzyć triumf z jesieni, a goście będą chcieli się zrewanżować.

Co w Turzy piszczy?

Beniaminek z pobliskiej Turzy Śląskiej zajmuje obecnie trzynaste miejsce w tabeli. Podczas dwudziestu jeden kolejek najwięcej, bo aż dziesięć, razy KS przegrywał. Drugie w kolejności są zwycięstwa, których drużyna naszych rywali odniosła sześć. Unia dwa razy pokonała Górnika Polkowice, a także rezerwy Rakowa Częstochowa, Ślęzę Wrocław, LZS Starowice Dolne oraz LKS Goczałkowice-Zdrój. Pozostałe pięć spotkań to remisy z Górnikiem II Zabrze, Karkonoszami Jelenia Góra, Odrą Skrzynie Zając Bytom Odrzański i Wartą Gorzów Wielkopolski. Również podziałem punktów zakończyło się ostatnie, sobotnie spotkanie turzan. W dwudziestej pierwszej kolejce w domowe spotkanie (ale rozegrane w Wodzisławiu Śląskim) z rezerwami Śląska Wrocław zakończyło się wynikiem 1:1. Zielono-czerwoni groźniejsi są na wyjazdach. Poza domem zdobyli trzynaście oczek, a w meczach w roli gospodarza dziesięć.

Historia spotkań Pniówka i Unii to jak dotąd pięć meczów w III lidze i jedno w Pucharze Polski. W żadnym z nich GKS nie przegrał. Dwa mecze, które odbyły się w Pawłowicach zakończyły wynikami 1:0 i 1:1. Na obiekcie rywala trzykrotnie wygrywaliśmy (1:0, 2:1 i 6:1 w Pucharze) oraz zremisowaliśmy 2:2.

Znajome twarze

W drużynie Unii zobaczyć będzie można wielu naszych znajomych. Zacznijmy od trenera. Klub z Turzy Śląskiej w tym sezonie prowadziło już trzech szkoleniowców. Sezon rozpoczął Marek Hanzel, ale dwudziestego siódmego września zastąpił go Krzysztof Górecko. 51-latek pracował jednak tylko do grudnia, kiedy to zarząd prowadzenie drużyny powierzył świetnie znanemu w Pawłowicach Dariuszowi Kłusowi. Trener Kłus w GKS-ie pełnił rolę drugiego trenera w latach 2018-2021. Przechodząc do zawodników już jesienią przeciwko nam zagrał Przemysław Brychlik, który grał przy Sportowej 7 w sezonie 2022/2023. Być może w bramce zobaczymy Bartosza Szelonga, który po rozwiązaniu umowy z GKS-em związał się właśnie z Unią. Na lewej stronie boiska szukać będzie można Piotra Groborza. 28-latek grał dla Pniówka w ubiegłym sezonie, a ostatnie pół roku spędził w Chełmiance Chełm. Do końca sezonu wypożyczony do Turzy jest też Mateusz Cywka. To nie koniec powiązań tych dwóch klubów. Łączy je jeszcze Dawid Hanzel, który w 2019 roku zdecydował się zmienić barwy z zielono-czerwonych na zielono-czarno-żółte. Od 2014 roku (z małą przerwą) bramki w Turzy Śląskiej broni Marcin Musioł. Zbieżność nazwisko nieprzypadkowa, bo to brat naszego Tomka Musioła.

Wiosenny krajobraz Pawłowic

W trzech rozegranych wiosną meczach GKS zaliczył wszystkie możliwe w piłce nożnej rozstrzygnięcia meczów. Najpierw przegraliśmy z liderującym wtedy Rekordem Bielsko-Biała. Porażkę z pretendentem do awansu można było brać pod uwagę, ale wynik 0:4 nie przystoi takiej drużynie jak Pniówek. Następnie bez straty bramki pokonaliśmy na własnym obiekcie Carinę Gubin. W najbliższej pamięci kolejce zremisowaliśmy na trudnym terenie jakim jest boisko ze sztuczną nawierzchnią we Wrocławiu. Spotkanie 1KS – GKS arbiter zakończył w momencie, gdy obie drużyny miały na swoim koncie po dwie bramki.

Wydaje się, że gra pawłowiczan się rozkręca. Najlepszym potwierdzeniem tych słów będzie zwycięstwo w starciu z niżej notowaną Unią. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Mecze na linii Pawłowice – Turza zawsze owocują w duże emocje. Z pewnością nie inaczej będzie i tym razem. Pomóżmy naszym piłkarzom dopingiem!

XXII kolejka III liga grupa 3

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – KS Unia Turza Śląska

23.03.2024

Godz. 15:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7