Będziemy bronić trofeum!

Drugi rok z rzędu Pniówek Pawłowice zagra w finale rozgrywek wojewódzkiego Pucharu Polski! Podopieczni trenera Grzegorza Łukasika pokonali dziś przy Sportowej rezerwy Górnika Zabrze 2:1 i staną do bezpośredniej obrony zdobytego w zeszłym roku trofeum.

W piątej minucie bliski otwarcia wyniku był Kamil Spratek, ale ostatecznie jego strzał wylądował na bocznej siatce bramki. Później jednak coraz groźniejsi byli zabrzanie. W 19 minucie piłkę w ręce Bartosza Gocyka posłał Jakub Okaj, a siedem minut później bardziej precyzyjny był Kamil Całka. 19-latek wykorzystał perfekcyjną centrę z prawej flanki Jana Flaka i głową z trzech metrów wbił futbolówkę do siatki. W pierwszej połowie lepiej wyglądali gospodarze (którym formalnie był Górnik). Tuż przed przerwą mogło być 0:2 po akcji z prawej strony i wycofaniu do Kamila Lukoszka. Jego strzał na szczęście zdołał wybić Mateusz Pańkowski.

W drugiej połowie emocji było więcej. Niedługo po wznowieniu gry celnie z woleja strzelił Szymon Ciuberek. Niedługo po tym niebezpiecznie z lewej strony pola karnego zaskoczyć Gocyka próbował Alan Lubaski, a w kontrze w boczną siatkę trafił Dawid Hanzel. Napór GKS-u przyniósł efekt w 64. minucie. Akcję trzech Dawidów zapoczątkował Weis, który zagrał piłkę do Hanzla, a ten wycofał do Morcinka. „Czapla z około 14-stu metrów posłał piłkę ziemią w kierunku dalszego słupka, a broniący bramki Jakub Szymajda nie dał rady skutecznie interweniować. Dalej w ręce zabrzańskiego golkipera głową uderzył Filip Łukasik, a po drugiej stronie o wyższy puls Gocyka przyprawił Erwin Kołodziejczyk, ale ostatecznie nie trafił w bramkę. Zwycięstwo Pniówkowi zapewniła para Mazurkiewicz-Łukasik. Pierwszy wrzucał, a drugi głową zdobył gola. Akcja była bliźniaczo podobna do bramki Górnika z pierwszej połowy.

Mecz finałowy o trofeum najlepszej drużyny na Śląsku spoza szczebla centralnego oraz o grę w 1/32 Pucharu Polski 2021/2022 odbędzie się we wtorek, 15 czerwca o godz. 18:00 w Pawłowicach. Rywalem Pniówka będzie Rekord Bielsko-Biała, który także dzisiaj pokonał MKS Myszków 3:1.

Górnik II Zabrze – GKS Pniówek 74 Pawłowice 1:2 (1:0)

⏱ 26′ ⚽ Całka (1:0)