Zapowiedzi

Zacząć marsz w górę tabeli

Foto-Higiena Gać będzie kolejnym rywalem Pniówka 74 w III lidze. W sobotę obie drużyny zmierzą się w Pawłowicach.

Nasz najbliższy rywal możliwość gry na czwartym szczeblu rozgrywkowym zawdzięcza rezygnacji z awansu Ruchu Zdzieszowice, który wygrał IV ligę opolską. Gacianie zajęli bowiem 16. miejsce w ubiegłym sezonie, co oznaczało spadek. Jednak poprzez brak beniaminka z województwa opolskiego jako najwyżej sklasyfikowany spadkowicz Foto-Higiena utrzymała się w III lidze.

Nowego sezonu goście sobotniego spotkania również nie mogą zaliczyć do udanych. Po dziesięciu meczach zajmują oni 14. miejsce z dorobkiem tylko dziewięciu punktów. Połowę dotychczasowych spotkań podopieczni trenera Waldemara Tęsiorowskiego przegrali. Jeden punkt udało im się zdobyć w starciach z Gwarkiem Tarnowskie Góry, Stalą Brzeg oraz Cariną Gubin. Co ciekawe obie dotychczasowe Victorie zawodnicy z Oławy odnieśli na wyjazdach. Pokonali oni w Gorzowie Wielkopolskim Wartę (1:0) oraz w Zielonej Górze Lechię (2:0). Są oni tylko jeden punkt nad strefą spadkową.

Pniówek z Foto-Higieną grać lubi. W pięciu dotychczas rozegranych meczach nie przegrał ani razu. Pawłowiczanie wygrali 3 starcia (3:0, 5:2, 2:1), a dwa zremisowali. W tym ostatnie spotkanie obu drużyn, z wiosny tego roku. W Gaci padł wtedy wynik 1:1 po bramkach Macieja Matusika i Dawida Hanzla.

GKS jest niepokonany od pięciu spotkań. Martwią jednak, aż cztery remisy. Jednak za każdy remis dopisujemy do konta jeden punkt, który należy szanować. W meczu z niżej notowaną Foto-Higieną piłkarze Pniówka z pewnością nie zadowolą się kolejnym podziałem punktów, tylko będą walczyć o pełną pulę. Pora na 3 punkty Panowie!

11. kolejka III Liga Grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – Foto-Higiena Gać

02.10.2021

Godz. 16:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7