Informacje - III LigaRelacje - III Liga

Z Wrocławia z tarczą!

Piękne zwycięstwo odnieśli piłkarze Pniówka Pawłowice w środowe popołudnie. W stolicy Dolnego Śląska ograli miejscową Ślęzę Wrocław 2:1 po bramkach Filipa Łukasika oraz Mateusza Szatkowskiego.

Kibice zgromadzeni w Centrum Piłkarskim Ślęzy w dzielnicy Kłokoczyce w pierwszej połowie nie obejrzeli bramek. Na pierwsze trafienie trzeba było czekać ponad godzinę gry. Bramkarza gospodarzy pokonał Filip Łukasik wyprowadzając Pniówek na prowadzenie. Później udało się wyrównać drużynie Ślęzy, a na listę strzelców wpisał się Piotr Stępień. Ostatnie słowo należało jednak do pawłowiczan, a dokładniej do Mateusza Szatkowskiego. Nasz napastnik wykorzystał podanie Oskara Mazurkiewicza i krótko po wejściu z ławki wpakował głową piłkę do siatki. GKS został pierwszym zespołem, który wywiózł komplet punktów z nowego obiektu Ślęzy. Zainkasowane 3 oczka pozwoliły także na awans w tabeli. Już w sobotę piłkarzy czeka kolejny mecz. Tym razem ich rywalem będzie Foto-Higiena Błyskawica Gać. Pójdźmy za ciosem!

1KS Ślęza Wrocław – GKS Pniówek 74 Pawłowice 1:2 (0:0)

⏱ 60′ ⚽️ Łukasik (0:1)
⏱ 71′ ⚽️ Stępień (1:1)
⏱ 80′ ⚽️ Szatkowski ?️ Mazurkiewicz (1:2)

GKS: Gocyk – Szkatuła (79′ Zajączkowski), Ciuberek (C), Płowucha, Mazurkiewicz – Morcinek (80′ Szatkowski), Trąd, Łukasik, Musioł, Adamek (90′ Semeniuk) – Caniboł (90′ Lewandowski)

Żółte kartki: Musioł, Trąd, Płowucha, Ciuberek