Zapowiedzi

Z Królową, ale nie w jej zamku

Pniówek Pawłowice w dwunastej serii gier III ligi grupy 3 zagra z „Królową Śląska” – Polonią Bytom. Mecz odbędzie się jednak na stadionie Szombierek.

Bytomianie to wicemistrzowie naszej ligi z poprzedniego sezonu. Wszyscy więc upatrywali w podopiecznych trenera Kamila Rakoczego kandydata do awansu. Tymczasem Polonia nie rozpoczęła sezonu rewelacyjnie. W 11 meczach zdobyła 17 punktów z bilansem 5 zwycięstw, dwóch remisów oraz 4 porażek. Obecnie nasz najbliższy rywal zajmuje szóstą lokatę w ligowym rozrachunku. W minionej kolejce dwukrotni Mistrzowie Polski rozgromili na wyjeździe Gwarka Tarnowskie Góry 5:1. Do tej pory najwięcej bramek dla Polonii zdobył Patryk Stefański, który 4 razy trafiał do siatki.

Pawłowiczanie nie wspominają zbyt dobrze ostatnich spotkań z „Królową Śląska”. W przedwcześnie zakończonych sezonie 2019/2020 niebiesko czerwoni wygrali przy Sportowej 7 3:1. W ubiegłych rozgrywkach jesienne starcie na stadionie Szombierek także padło łupem gospodarzy sobotniego meczu, którzy triumfowali 3:0. Podział punktów padł w ostatnim meczu na linii Pawłowice – Bytom. 27 marca tego roku na naszym stadionie gole zdobyli Kordian Górka oraz Wojciech Caniboł, a po 90. minutach na tablicy wyników widniały, dwie jedynki.

Pniówek, którego od Polonii dzielą trzy punkty wygrał w ostatniej kolejce z Foto-Higieną Gać 2:1. GKS jest niepokonany od 7 spotkań i piłkarze zrobią wszystko, aby przedłużyć tą serię nie remisem, a kompletem punktów!

12. kolejka III Liga Grupa 3

BS Polonia Bytom – GKS Pniówek 74 Pawłowice

09.10.2021

Godz. 15:00

Bytom, ul. Modrzewskiego 3