Zapowiedzi

Z daleka, a jednak sąsiad

Lechia, z leżącej ponad 380 km od Pawłowic Zielonej Góry będzie kolejnym rywalem Pniówka Pawłowice w III lidze. Choć odległość spora to w ligowej tabeli obie drużyny sąsiadują.

Ani jednych ani drugich z pewnością te miejsca nie zadawalają. Zarówno podopieczni trenera Grzegorza Łukasika jak i piłkarze Andrzeja Sawickiego triumfowali tylko w jednym spotkaniu. Zielonogórzanom udało się pokonać Piasta Żmigród (3:1), a GKS-owi Karkonosze Jelenia Góra w takim samym stylu. Podobnie wyglądają statystyki remisów i porażek, których oba teamy odniosły dwa. KS podzielił się punktami z Gwarkiem Tarnowskie Góry oraz Rekordem Bielsko-Biała (Pniówek z rezerwami Zagłębia Lubin oraz Górnika Zabrze), a bez punków wyszli z rywalizacji ze Stalą Brzeg i Zagłębiem II Lubin (my natomiast również ze Stalą oraz z bielskim Rekordem). Tym samym sobotni rywale mają przed meczem na koncie 5 punktów, lecz to Lechia zajmuje wyższe (11) miejsce w tabeli z powodu lepszego stosunku bramek.

Najlepszym strzelcem w drużynie gości sobotniego spotkania jest Przemysław Mycan, który dwukrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Pozostałe trafienia podzieliło między siebie sześcioro zawodników. W Pawłowicach sytuacja z goła odwrotna. Dawid Hanzel ma na koncie 5 bramek, Dawid Weis 3, a Tomasz Musioł jedną. To koniec listy. Jak dotąd tylko ten tercet trafiał do siatki. Obie drużyny nie mogą się także pochwalić ani jednym czystym kontem. Chluby to z pewnością nie przynosi, lecz wzmacnia motywację, aby każdy kolejny mecz był tym pierwszym.

Historyczne starcia pomiędzy Pniówkiem i Lechią (wcześniej Falubazem) odbyły się siedmiokrotnie. GKS ograł biało-zielono-żółtych trzy razy. Jednym z tych zwycięstw było to, w ostatnim meczu pomiędzy nimi w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021. Pawłowiczanie pokonali wtedy zespół trenera Sawickiego 2:0, po bramkach Dawida Weisa oraz Wojciecha Caniboła. KS wygrywał… także trzy razy i także jedną z victorii odnieśli w ubiegłym sezonie (Pniówek 1:2 Lechia 22.08.2020). Ostatnie z siedmiu rozegranych jak dotąd spotkań to bezbramkowy remis z sezonu 2019/2020.

Statystyczna równowaga w historycznych starciach. Prawie identyczny start w nowym sezonie. Oby nie oznaczało to podziału punktów w sobotę, bo chyba żadna z drużyn nie będzie z tego zadowolona. Wszyscy będą chcieli wygrać i podskoczyć w ligowym rozrachunku. Liczymy, że Pniówek wykorzysta atut własnego boiska i zgarnie pełną pulę!

6. kolejka III Liga Grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – KS Lechia Zielona Góra

4.09.2021

Godz. 17:00

Pawłowice ul. Sportowa 7