Z Bytomia bez punktów

Zwycięstwem Polonii Bytom zakończył się mecz Pniówka Pawłowice w ramach dwunastej kolejki III ligi.

Pawłowiczanie nie weszli dobrze w mecz i już w 10. minucie Bartosz Gocyk musiał wyciągać piłkę z siatki. Po składnej akcji i dograniu z prawej flanki Damian Celuch z bliskiej odległości wpakował piłkę do praktycznie pustej bramki. GKS odpowiedział niecelnym strzałem Kamila Spratka. W 36. minucie minimalnie niecelnie uderzył Patyk Stefański. Ten sam zawodnik lepiej ustawił celownik i parę minut później zmusił do interwencji naszego golkipera. Bytomianie nękali Pniówek strzałami zza pola karnego. Przed przerwą swoich sił spróbował jeszcze Krzysztof Hałgas, lecz efektu bramkowego to nie przyniosło.

GKS walczył o wyrównanie w drugiej połowie. Najbliżej wyrównania był, kilka minut po wznowieniu, Piotr Pacholski, który przestrzelił z… dwóch metrów. Po zmianie stron na boisku dużo było walki. Dwóch zawodników Polonii przedwcześnie opuściło boisko z powodu kontuzji. Podopieczni trenera Grzegorza Łukasika starali się wyrównać do samego końca. Niestety w doliczonym czasie gry nadziali się na kontrę. Sam na sam z Bartoszem Gocykiem znalazł się Grzegorz Ochwat i ustalił wynik spotkania na 2:0.

Okazja na rehabilitację nadarzy się już w najbliższą sobotę. Wtedy Pniówek ugości w Pawłowicach Odrę Wodzisław Śląski.

BS Polonia Bytom – GKS Pniówek 74 Pawłowice 2:0 (1:0)

10′ Celuch (1:0)

90+2′ Ochwat (2:0)

GKS: Gocyk – Glenc, Pacholski, Ciuberek (C), Kuś – Szczęch, Spratek (70′ Caniboł), Łaski, Musioł, Wiciński (70′ Herman) – Szatkowski (77′ Morcinek)

Żółte kartki: Spratek, Kuś, Milanowski (na ławce)