Informacje - III Liga

Wrócić na dobre tory

Jeden punkt. Tylko tyle w trzech ostatnich meczach uzbierali piłkarze Pniówka Pawłowice. Remis ze Stalą Brzeg oraz porażki z Ruchem Zdzieszowice i ROW-em Rybnik zdecydowanie chwały pawłowiczanom nie przynosi. Czy można już mówić o kryzysie? Wrócić na dobre tory GKS spróbuje już 9 listopada.

W najbliższą sobotę do Pawłowic przyjedzie Polonia Bytom, czyli dwukrotni mistrzowie Polski. Pokonali oni w ostatniej kolejce LZS Starowice 4:1 i przeskoczyli nas w tabeli. Obecnie plasują się na piątej lokacie. W dotychczasowych meczach uzbierali 23 punkty. Bytomianie wygrywali w tym sezonie siedem razy, dwa razy dzielili się punktami z przeciwnikiem, a pięciokrotnie musieli uznać wyższość rywali. Polonię od 9 lipca prowadzi Kamil Rakoczy, który w poprzednim sezonie spadł z III ligi z Ruchem Radzionków. Nasi najbliżsi rywale to beniaminek naszej ligi. Wygrali oni w zeszłym sezonie I grupę IV ligi, a w barażu o awans dwa razy zremisowali z LKS-em Czaniec. O tym, że to bytomianie grają wyżej zdecydowała większa ilość bramek zdobytych na boisku rywala. W sobotę w Pawłowicach na placu gry spotkają się także dwaj bramkostrzelni zawodnicy. Po stronie GKS-u lider klasyfikacji strzelców, który ma na swoim koncie już 11 goli – Wojciech Caniboł. W niebiesko-czerwonej koszulce straszyć Bartosza Gocyka będzie Marcin Lachowski. Zawodnik Polonii pokonywał bramkarzy rywali ośmiokrotnie. Pawłowice z Bytomiem ostatni raz mierzyły się w sezonie 2014/2014. Jesienią w Pawłowicach Pniówek triumfował 3:2. Natomiast wiosną w Bytomiu lepsza okazała się Polonia wygrywając 3:0. Co ciekawe w obu tych meczach bramkę zdobył wspomniany Lachowski.

GKS od trzech kolejek spada w ligowej tabeli. Jest to efekt braku zwycięstw. W ostatniej kolejce do siatki ROW-u Rybnik trafił Wojciech Caniboł przerywając serię dwóch spotkań bez gola. Mamy nadzieję, że uda mu się zdobyć bramkę także z Polonią. Sobotnie zwycięstwo pozwoli pawłowiczanom na bezpośredni awans, ponieważ goście mają tylko jeden punkt więcej niż Pniówek. Mecze sąsiadów z tabeli zawsze przynoszą wiele emocji, a spotkanie dwóch śląskich drużyn można również nazwać derbami. Kibice Polonii z pewnością pojawią się w dużej ilości w Pawłowicach. Szykuje się świetne widowisko. Zapraszamy na Sportową o 14:00!

? 15. kolejka III Liga Grupa 3
? BS Polonia Bytom
? 09.11.2019
? 14:00
? Pawłowice ul. Sportowa 7
#PAWBYT

 

Dotychczasowe mecze Polonii:

Polonia Bytom 1-2 Foto-Higiena Gać
Ślęza Wrocław 1-0 Polonia Bytom
Polonia Bytom 3-2 MKS Kluczbork
Górnik II Zabrze 0-1 Polonia Bytom
Polonia Bytom 0-0 Piast Żmigród
Gwarek Tarnowskie Góry 1-1 Polonia Bytom
Polonia Bytom 2-4 Miedź II Legnica
Stal Brzeg 0-3 Polonia Bytom
Polonia Bytom 0-1 Ruch Zdzieszowice
ROW 1964 Rybnik 1-2 Polonia Bytom
Polonia Bytom 2-0 Śląsk II Wrocław
Polonia Bytom 4-0 Lechia Zielona Góra
Ruch Chorzów 3-1 Polonia Bytom
Polonia Bytom 4-1 LZS Starowice Dolne