Zapowiedzi

Węgiel czy Miedź? Zapraszamy na mecz!

Podbudowany środowym ograniem Ruchu Chorzów Pniówek Pawłowice w sobotę ugości Miedź II Legnica. Będzie to pierwszy w 2021 roku mecz, który z trybun obejrzą kibice!

GKS ma z legniczanami rachunki do wyrównania. W ubiegłej rundzie na Dolnym Śląsku lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 2:0. Od tametgo meczu wiele się jednak zmieniło. Dziś Miedź plasuje się na 13. miejscu z dorobkiem 31 punktów. Pięć oczek nad strefą spadkową oznacza, że rezerwy pierwszoligowca nie mogą sobie pozwolić na stratę i wciąż muszą oglądać się za plecy. Ich szczegółowy bilans to 8 zwycięstw, 7 remisów i aż 13 porażek. W meczach Pniówka z „Miedzianką” często pada wiele bramek. Mecze tych ekip kończyły się na przykład wynikami 5:2, 0:5 czy 6:1. Szala bezpośrednich meczów przechyla się w stronę GKS-u. Wygrał on 4 mecze, a dwa razy był remis. Także dwukrotnie triumfował MKS, ale obie te Victorie odnieśli w Legnicy. W 30. kolejce III ligi grupy 3 goście sobotniego spotkania zremisowali 2:2 z Foto-Higieną Gać. Od 6 kwietnia za wyniki aspirującej do gry w I lidze młodzieży odpowiada 23-krotny reprezentant Polski – Wojciech Łobodziński. Najwięcej bramek (8) w szeregach Miedzi zdobył Maciej Koziara.

Pniówkowi świetnie idzie zarówno w lidze, jak i w Pucharze Polski. Pomimo porażki w Brzegu i remisu w Tarnowskich Górach, GKS pokonał w środę Ruch Chorzów i udowodnił, że w tym sezonie jest czołowym zespołem III ligi. Pawłowiczanie będą chcieli wygrać i nie stracić dystansu do zajmujących miejsca na podium Polonii Bytom oraz Ślęzy Wrocław. W końcu możemy na mecz zaprosić naszych kibiców! W sobotę na obiekt przy Sportowej 7 wpuszczonych zostanie pierwszych 100 posiadaczy karnetów. Cieszymy się tak jak wy i liczymy na waszą obecność oraz doping!

?  31. kolejka III liga grupa 3
? Miedź II Legnica
? 15.05.2021
? 17:00
? Pawłowice ul. Sportowa 7