Zapowiedzi

W podróż do lidera

Dwudziesta pierwsza kolejka III ligi grupy 3 przynosi nam starcie z liderem naszych rozgrywek. W sobotę pawłowiczanie pojadą do Lubina, aby tam zmierzyć się z rezerwami Zagłębia.

Sylwetka lidera

Lubinianie świetnie sobie radzą w sezonie 2021/2022. Podczas dwudziestu rozegranych meczów dali się pokonać tylko dwukrotnie. Na własnym boisku ulegli Rekordowi Bielsko-Biała (1:2), a bez punktów wrócili też z podróży do Wrocławia po spotkaniu ze Ślęzą (2:5). Zagłębie pięć razy dzieliło się punktami z rywalami. Kibice nie obejrzeli bramek w meczu na szczycie tabeli pomiędzy „miedziowymi” i LKS-em Goczałkowice. Pozostałe cztery remisy to wyniki 1:1. Jedynki po obu stronach widniały w protokołach sędziów po meczach z Górnikiem II Zabrze, Gwarkiem Tarnowskie Góry (dwa razy) oraz z Pniówkiem. 22 sierpnia w Pawłowicach pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze trenera Grzegorza Łukasika. Kacpra Bieszczada pokonał Dawid Hanzel, ale później z karnego wyrównał Patryk Kusztal. Niespełna 19-latek jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców III ligi. Wraz z Piotrem Stępniem zdobyli po 12 bramek. Rezerwy piętnastego zespołu Ekstraklasy mają na koncie 44 punkty i dwa oczka zapasu nad goczałkowickim LKS-em. Meczów Pniówka z Zagłębiem i odwrotnie było 8. Ich bilans to dwa zwycięstwa GKS-u, dwa remisy, a pozostałe cztery spotkania padły łupem lubinian.

Czekając na pierwsze zwycięstwo

Pawłowiczanie pojadą na Dolny Śląsk w poszukiwaniu pierwszego zwycięstwa w tym roku. Gdyby mecze trwały 45 minut, to nastroje w drużynie byłyby z goła inne. Podopieczni trenera Łukasika mieliby wtedy 6 punktów ligowych i okręgowy Puchar Polski na koncie. We wszystkich trzech meczach Pniówek prowadził po pierwszej połowie oraz miał czyste konto, a ostatecznie zdołał tylko raz zremisować. Po meczu ze Stalą Brzeg szkoleniowiec naszej drużyny udzielił zawodnikom słownej reprymendy. Słaby początek rundy był spowodowany w znacznym stopniu prostymi błędami, które były bezpośrednimi powodami utraty bramki. Miejmy nadzieję, że w Lubinie nie zabraknie koncentracji i piłkarze pokażą swój poziom. Ostatnio wygraliśmy w Lubinie 3:2. Czemu by tego nie powtórzyć? Dajcie z siebie wszystko chłopaki!

21. kolejka III Liga Grupa 3

Zagłębie II Lubin – GKS Pniówek 74 Pawłowice

26.03.2022

Godz. 13:00

Lubin, ul.  Skłodowskiej-Curie 98