Zapowiedzi

W niedzielę do Wrocławia

Po dwóch porażkach z rzędu piłkarze Pniówka Pawłowice postarają się o kolejne zwycięstwo we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska GKS zagra z rezerwami Śląska.

Drugi garnitur obecnego lidera Ekstraklasy to spadkowicz z II ligi. Po trzech sezonach spędzonych na trzecim szczeblu rozgrywkowym wrocławianie w czerwcu zajęli ostatnie, osiemnaste miejsce w stawce i musieli przełknąć gorycz spadku. Po starcie sezonu 2023/2024 widać jednak, że WKS nie pogodził się z degradacją i mocno walczy o powrót na szczebel ogólnopolski. Podopieczni trenera Michała Hetela po dwunastu rozegranych spotkaniach ustępują tylko liderującemu Rekordowi Bielsko-Biała. Siedem zwycięstw, trzy remisy oraz dwie porażki zaowocowały dwudziestoma czterema punktami. To o pięć mniej od przewodzących w lidze bielszczan. Na stadionie przy ul. Oporowskiej, na którym mecze domowe rozgrywa nasz najbliższy rywal, Śląsk II jeszcze nie przegrał w tym sezonie. Jak dotąd zostało tam rozegranych pięć spotkań i zielono-biało-czerwoni pokonali LKS Goczałkowice-Zdrój (1:0), Wartę Gorzów Wielkopolski (5:0), Carinę Gubin (2:1) oraz Unię Turza Śląska (4:1). Jedynym zespołem, który wywiózł stamtąd punkt jest Gwarek Tarnowskie Góry (2:2).

Pniówek i Śląsk II spotkali się do tej pory trzykrotnie. W bilansie mamy remis. Pierwsze w historii starcia tych dwóch teamów odbyły się w sezonie 2016/2017. Skończyło się zwycięstwem GKS-u 3:2 u siebie (bramki Łuczaka i Kubackiego dla gości oraz Semeniuka, Przybyły oraz Sobczaka dla naszego klubu) oraz bezbramkowym remisem we Wrocławiu. W covidowych rozgrywkach 2019/2020 odbył się tylko jeden wspólny mecz tych dwóch drużyn. Przy Oporowskiej triumfowała wrocławska młodzież po bramkach Sebastiana Bergiera oraz Piotra Samca-Talara. Najlepszymi strzelcami w ekipie trenera Hetela są zdobywcy czterech bramek Jakub Jezierski, Jakub Lutostański oraz Kacper Zaborski.

GKS i WKS do niedzielnego starcia przystąpią po porażkach w ostatniej rozegranej kolejce. Pniówek dotkliwie przegrał przed własną publicznością z Górnikiem Polkowice 2:5, a Śląsk II uległ w Kluczborku MKS-owi 1:3. Obie ekipy będą chciały wrócić na dobre tory i zapunktować za trzy. Pawłowice jeszcze niedawno lokowały się na najniższym stopniu podium, a dziś, po dwóch porażkach z rzędu spadły na ósme miejsce. Stać nas z pewnością na więcej i postaramy się to udowodnić już w najbliższej kolejce. We Wrocławiu zawalczymy o zwycięstwo!

XIII kolejka III liga grupa 3

WKS Śląsk II Wrocław – GKS „Pniówek-74” Pawłowice

22.10.2023

Godz. 14:00

Wrocław, ul. Oporowska 62.